Ne i kemi shumë borxhe Kosovës dhe Bosnjes. Nëse e duam vendin tonë, atëherë duhet t’ua shlyejmë atyre këto borxhe, në mënyrë që të krijojmë një shtet modern, më të bukur, më tolerant dhe më të hapur

Kandidati për president në Serbi, Çedomir Jovanoviç ka deklaruar se vendi i tij i ka një borxh të madh Kosovës, të cilin duhet t’ia shlyejë nëse dëshiron të arrijë një të ardhme të begatë. 

Në një takim me elektoratin, Jovanoviç u shpreh se, konstatimet se gabimet e saj Serbia i ka lënë pas nuk janë të mjaftueshme. 

“Ne i kemi shumë borxhe Kosovës dhe Bosnjes. Nëse e duam vendin tonë, atëherë duhet t’ua shlyejmë atyre këtë borxh, në mënyrë që të krijojmë një shtet modern, më të bukur, më tolerant dhe më të hapur, që i duhet rajonit”, ka thënë Jovanoviç. 

Sipas agjencisë së lajmeve “INA”, kryetari i Liberal Demokratëve u shpreh se po kandidon për president, në mënyrë që t’i sjellë vendit një qeverisje ndryshe nga ajo e presidentit Boris Tadiç.

“Tadiç ka bërë tepër kompromise aty ku nuk duhej dhe ka dëshmuar mungesë fuqie aty ku duhet të tregonte trimëri”, deklaroi më tej kandidati i koalicionit “Kthesa”. 

Jovanoviç shpalli kandidaturën për president tre ditë më parë, duke premtuar se do të sjellë një qeverisje ndryshe. Përveç tij dhe Boris Tadiç, i cili dha dorëheqjen nga posti i presidentit, për postin e kreut të shtetit në Serbi do të garojnë edhe ministri i Brendshëm, Ivica Daçiç dhe lideri i Partisë Progresiste, Tomisllav Nikoliç. 

Në fillim të muajit Jovanoviç ishte në Preshevë, ku u mirëprit nga banorët, të cilët i ofruan të pijë dhe i thanë se kur e shohin në televizor i gëzohen fjalimeve të tij. 

Jovanoviç ishte serbi i parë që vizitoi Luginën e Preshevës në mënyrë miqësore, duke u thënë shqiptarëve se Serbia duhet bërë shtet shprese nga shteti i fatkeqësisë.

110 Komente

E c'ka per te ngrene ndonje plumb pa dashje ky i shkreti.

Ne i kemi shumë borxhe Kosovës dhe Bosnjes. Nëse e duam vendin tonë, atëherë duhet t’ua shlyejmë atyre këto borxhe, në mënyrë që të krijojmë një shtet modern, më të bukur, më tolerant dhe më të hapur

Hope per ndryshim smiley

Ishallah ,zgjidhet president dhe s'mbeten ne rangun e premtimeve boshe elektorale ,per te mbuluar kushedi se c'qellim nen rrogoz.

dini gje sa mbeshtetje kane keta liberale ne Serbi? Jane particka, apo kane vemendje?

Shume te vogel, 5-10% me duket, sipas serbve neper forume

çun qyteti ky mer, i lindur ne '71

qënkërka mosha e jonë motra

Cuna qyteti jane dhe ata te tjeret.  S'ka ndonje lidhje kjo.

noshta

por Beogradasit e rinj qe kam njoft une, dhe kam njoft goxha, kane qene rob sh mendjehapur

E vertete! Jane europiane ne kuptimin e plote te fjales.

Po edhe Beogradi eshte qytet prej verteti, jo metro-fshat si kjo Tirana jone, qe s'mund te rrisi gje tjeter, por vecse fshatare qe bejne gjoja sikur jane qytetare.

Olsi, Beogradi ka qene qytet qe para se Bargjini ta themelonte Tiranen si bicim lagjeje osmane por edhe kjo ska lidhje.  Une jam gati te ve bast qe kozmopolitet me te fuqishem i gjen ne Tirane se sa ne Beograd.

Nuk mund te kete polis pa urbis dhe as urbis pa polis.

Pastaj shfaqje te vecanta ka sa te duash.

Kur them polis kam parasysh qytetin si strukture raportesh njerezore me aktivitetet e tyre te perditshme e periodike dhe kur them urbis kam parasysh qytetin si strukture funksionale dhe estetike.

Po kot s'themi ne Ruzhdije qe po vjen dita e Arbrit, duhet sidomos merdhifja e kundershtarit nga brenda.

Veçse s'ma ha buza ate kulaç, se keta robte vetem Shqiperia i ve te lozin ne diplomaci me lojen e tyre te preferuar, jemi fshatare globale.

Oj Rrushe, po c'te ka lidhe me te rinjt e Beogradit moj?

Partia e ketij ka vetem 11 deputete ne parlamentin serb.  Pra me pak fjale tipa si ky jane te paperfillshem.  Arena politike e Serbise dominohet nga nacionalistet, duke filluar me ata te qendres si Tadici e duke mbaruar me ata te ekstremit te djathte si Shesheli.

Paska 11. S'paska pak. Te kesh 11 ne nje parlament me 250 deputete eshte si te kesh 6 ne parlamentin tone. Meta me 4 beri namin.

Llazi, namin s'e beri Meta po Kodi Zgjedhor.

Sidoqofte si e thote Pakapoja, keto jane llogje kavaje, sa per t'i dhene ca mundesi masturbimi mendor kozmopoliteve.

Pavaresisht faktit qe ka nje perfaqsim te limituar ne politike e shanseve minimale per president vleresoj se qendrimi realist i tij sjell me shume drite shprese per gjithe rajonin. Mesa di une, nuk eshte thjesht nje qendrim elektoral, ka kohe qe pozicionohet qartazi per orjentimin pro evropian te serbise dhe "Ktheses" qe kjo e fundit duhet te marre ne shume ceshtje qe jane akoma tabu per shume nga politikanet me te rendesishem te serbise.

Partia e ketij eshte e vogel, po edhe numuri i shqiptareve "kozmopolite" eshte i vogel. Duhet te punojme qe te rritet sa me shume ky numur nga te dy anet, se na myten maloket qe dune me i zgjidh punet vetem me kallash.

Sa leke borxhe i ka ?

Partia e ketij ka me pake deputete se partia e ashtequajtur socialiste e Miloshevicit e cila eshte ne koalicionin qeveritar me tre ministri perfshi dhe ate te brendshmen, me ne krye ate kulishin e vogel te Milos Ivicen.

Ne Serbi ama nacionalizmi dhe interesat kombetare nuk mbrohen eskluzivisht nga partite qe ne pjesen derrmuese te tyre kane doza nacionalizmi me bollek, duke filluar qe nga socialistet e Milos, social-demokratet e Tadicit, nacional konservativet e Koshtunices, populistet e Nikolicit, monarkistet e Draskovicit e radikalet e Sheshelit, por nga institucionet shtetrore qe i kane hedhur themelet me beton nacionalizmi.

Ne para se te punojme te rrisim numrat e kozmopoliteve, se pari duhet te krijojme nje parti nacionaliste ne kuptimin e plote te fjales, pastaj te ngrijme institucione shtetrore qe vene interesat kombetare ne plan  te pare e jo karagjozlleqe te drejtuara nga jevgo-komuniste si Haxhiu qe thone qe Cameria nuk egziston.  Mbasi te kemi kaluar keto faza, athere mbase mund te kemi lluksin te mendojne se si mund te shtojme kozmopolitet.

ne serbi 80% e popullsise perfaqsohet nga parti kryesisht nacionaliste me nga nje fjale te ''bukur'' nga pas.partia e vetme nacionaliste ne shqiperi akz-ja mund te krahasohet me ndonje parti te vogel te majte ne serbi per nga intensiteti i mbrojtjes se interesave kombetare.ne shqiperi 80% e popullsise kerkon me ngulm te paraqitet si ''globaliste'' ,kozmopolite,europiane .

kush jane karagjozet ne kete mes,maloket tane kozmopolite apo qytetaret serbe nacionaliste?

Rinia serbe kozmopolite?!

Jane 100 here me kozmopolit fshataret tane, qe kane nje Golf4 te sjellur prej vellait ne emigracion, se sa rinia serbe.

Per sa me ka qelluar ti shoh, adoleshenta, te rinj, pjesa derrmuese nacionalista idiote, me tatuazhe fetare, manastire, kryqa, patriote tyre etj. Marrezira menjefjale. Ne qofshin ato e ardhmja, per mua ai vend s'ka shprese.

cudi qe ndonjehere thua dhe gjera te sakta, kur nuk hyn berisha ne mes

po berisha eshte lajtmotifi qe pershkon si shigjete gjithe mesazhin. ai solli demokracine, i la njerezit te lire te bredhin boten dhe te dergojne golf4a qe te qyteterojne shqiptaret dhe t'i kozmopolicojne fare. mnjf: berisha=qyteterim, civilizim, kulture europjane dhe perendimore.

hunteri o cun flori swedo.

@ hunter. hi smiley

mooosss, thu me verte ta ket pas me prapamendim dhe une e hongra e? smiley 

po mer po qaji hallin.

ata te rinjte serbe qe thu ti po shqepen duke marre leke ne shqiperi, duke kry pune te specializume qe te rinjte tone si bejne dot se jane dembela, se kemi shkolla te dobeta, se jemi e pakta 100 vjet mrapa tyre ne formim tekniko-shkencor.

Ah, po, ja kane ushqyer nji grime nacionalizmi, anipse nacionalizem i semure. Po me mire ashtu sesa rinia shqiptare qe sdi me fol e me shkrujt as gjuhen e vet. Ata mer plako edhe inxhinieret e dimplomuar me honors i fusin ne sherbim ushtarak, ku ndoshta pushke nuk u japin, po i detyrojne me knu kenge patriotike cdo pasdite pas pune.

Seriozisht ja mysni kot, Beogradi eshte qytet per se mbari, me plot rini, me shume jete kulturore (me dhjetra here me aktive dhe te larmishme e cilesore se ajo e tiranes), me shume me teper infrastrukture, dhe akses ne informacion dhe shkolla te pakrahasueshme me shkollat shqiptare. Si mund te jete rinia e tyre me pak kozmopolite se rinia e tiranes.

Ata vec detin afer bythes si neve nuk kane, se per te tjerat ju rrujme trapin

te gjitha ato qe thu ti ruzhdije i kane, po prape popull mo derr pa dallim moshe nuk bohet, dhe pikerisht per nacionalizmin e semure dhe se vijne era derr megjithese lahen

Me mire derr apo dhi e zgjebosur me bishtin perpjete?!

nga dhite e zgjebosura me bishtin perpjete si ka ardh keq njeriu deri tani, nderkohe derrat si dje njezet vjet me pare filluan nje lufte ku u vrane 250.000 njerez, ndermjet tyre mijera femije, mijera gra, mijera pleq e plaka etj. vazhduan me vrasje masive dhe me genocid per 7 vjet rresht. sot pas 13 vjetesh nuk kane kerkuar akoma falje.

Me dukesh emocional ne keto gjykime. Aq emocional sa justifikon dhine e zgjebosur me bishtin perpjete.

po mire mer se prish pune, ndajme bashke dhine une po marr si bonus edhe zgjeben. kur te shkosh ne sarajeve ndonjehere pyet te te cojne te varrezat e femijeve te vrare ne lufte, dhe hajde pa emocione thuaj "me mir derr" dhe beju derr

Ne Sarajeve kam qene. Qytet shume i bukur. E di cfare?! Per inatin tat do shkoj ne Gjermani edhe do pys per varrezat e milioneve hebrenjeve te vrare. Apo gjermanet s'quhen?! Ah ballkanas, ballkanas!

boh se di

mua smu ka duk se vijne ere. mundesisht familjet e tyre ngjasojne kaq shume me tonat.

Me jane dukur pak te ndrydhur , kjo po, me ka bo i cike pershtypje.

Po dhe ata duar duar jane, ska pyll pa derra.

nejse, me te ftillumit jane beogradasit qe jane serbe-bosnjeje ose kroate ne origjine.

Me behet qejfi qe Jovanovic s'ka ndryshuar linje perkundrejt presioneve te shumta.Ndonese ne pakice,roli i tij do kuptohet ne te ardhmen dhe nga nje pjese e mire e popullates serbe.

Ore kush tha qe rinia serbe na qenka kozmopolite? Se ketu eshte si telefoni i prishur ose robt shkrujn thjesht per te shkrujt.

kjo (ajo) e dyta!

Mbase politika Drashkovic-Jovanovic mund te jete politika me e rrezikshme per Kosoven, por eshte rruga e vetme per ta shkeputur Ballkanin nga mentaliteti "fuci baruti" apo sic thote Lord of War: "Kur ballkanasit premtojne lufte, e mbajne fjalen".

Dmth "lufta" do ngrihet ne nivel pal me siper nivelit Berisho-Milloshevic.

Ky njeri me te vertete ka treguar trimeri kur merret parasysh se xhungla serbe e hengri nje kryeminister me ide te ketilla.

Per vellezerit dhe motrat nga Shqiperia kam nje keshille: Mos merrni lakmi kurre nga te rinjte e beogradit por synoni europen perendimore.

Gjithe te mirat!

Ja, prape telefoni i prishur. Nje gje eshte lakmia. Gje tjeter eshte,""" te rrime shtremet e te flasim drejte.""" Kaq.

Jovanovic eshte teper realist por qe te dy me Draskovic  kane shpatulla te ngrohta dhe mbeshtetje nga gjetke...

per ke drashkovic behet fjale o art? per vuk drashkovic?

Po...

po ai eshte felliqesire fare mo. ai rrinte si kurve, si konkubine ne bythe te milloshevicit. ai eshte nje nga njerezit me te felliqur qe nga nxjerre deri me sot ai fare kombi.

Sot eshte kthyer ne liberal te flaket...A e lexove ate artikullin me lart qe postoi Beluli?... Leket e Soros-it jane te embla dhe te bejne te harrosh gjithcka qe ke besuar  smiley

ai eshte nje nga njerezit me te neveritshem qe ka nxjerre ajo fare hordhie avaresh.

ne Serbi vetem Jovanovici eshte njeri.Te tjeret jane derra!Fatkeqesisht ai merr vetem 6-7%.

Epo te thuash qe serbet jane njerez te qyteteruar kjo eshte genjeshtra me e madhe qe fatkeqeshit shume shqiptare si Rruzhdia apo PF e besojne...

Njerez qe vrane dhe prene gjithe Ballkanin ,qe vrane bebe perdhunuan gra dhe murgesha,bile dhe sot i vrane nje shqiptar ne Mitrovice duke i vene dinamitin ne dritaren e dhomes se gjumit,vazhdojne te quhen njerez te qyteteruar nga ca njerez me komplekse indentiteti ketu ne PPU.

Njerez qe se kane per gje te vrasin Kryeministra vetem se tha qe Kosoven edhe te ma japin nuk e dua.ka fol realitetin,po ne Serbi nuk duan realitet duan vetem legjenda.E dini qe shume serbe akoma kujtojne se kane fituar ne 1999?

te ishin serbet njerez te qyteteruar apo europiane sic ka qef ti quaje ajo pjese e PPU qe urren shqiptaret,sot do te kishin 2 here me shume territor sec kane.

Vete lexoj cdo dite Radion B 92 ne internet.

E di ti Rruzhdie qe keta te "diturit dhe te qyteteruarit" thone qe shqiptaret ne Kosove u bene mazhorance se Enveri hapi kufirin dhe shqiptaret kaluan nga Shqiperia ne Kosove?

Clesh te qyteteruar jane ore.Jane derra!E lexoj perdite dhe e ndjek jeten politike te tyre.Jane derrra!
 

I vetemi qe eshte i qyteteruar ne ate politike eshte Jovanovici(qe eshte i vetmi politikan serb qe shkoi ne Presheve) dhe ai merr apo nuk merr 6-7% te votave.

Kush eshte i qyteteruar Ivica Dacic?Sheshel?Nikolic?Kushtinica?Apo boshnjaku Jeremic?Apo he se harrova ate pleheren boshnjake Kusturicen qe eshte ne partine e Kushtunices?

Lexoni B 92 dhe shikoni "qytererimin" e tyre.Te mos shkojme tek mediat e sheshelit apo Nikolicit...

Ne ne 20 vjet kemi per tja u marre atyre edhe nga zhvillimi ekonomik.Deri ne 1990 ata ishin 20 here me mire se ne,sot jane ndoshta 2 here me mire.

Dhe mos harroni se kane 180 vjet shtet dhe ne vetem 100.Ata te mos kishin Rusine nuk do te egzistonin si shtet aq derra jane...

te vetemit popuj te qyteteruar ne Ballkan jane kroatet dhe sllovenet.
Beogradi cfare lesh qyteti eshte se kam qene.Shko ne Budapest dhe do te shohesh qe eshte fshat i madh Beogradi.Ne Ballkan Lubjana dhe Athina eshte kryeqytete.te tjerat jane fshatra te medhenje sidomis Shkupi qe eshte tamam fshat i madh.

 

Dhe mos harroni se kane 180 vjet shtet dhe ne vetem 100.Ata te mos kishin Rusine nuk do te egzistonin si shtet aq derra jane

Nicola tesla nje nga gjenite e njerezimit ishte serb.Te mos permendim me qindra figura artiste shkrimtare kampione olimpike.Edhe aq derra s'jane perkundrazi.

Tesla nuk dihet nga e ka origjinen fiks, se baba e babgjyshi prift kane levizur neper Ballkan, dhe me mbiemrin Tesla te thom une qe nuk ka qene Serb! Cfare qindra olipikesh (mos permend shqiptar, hungarez, boshnjak etj) dhe shkrimtare? Po he?

Ata te nesemen bene dhenderr sulltanin dhe u bene varslate te tij,bile sulmuan dhe Skenderbeun gjithato here."

Beteja u zhvillua ne 1389 15 vjet para lindjes se Skenderbeut.

Jo vella po flas per Betejen e Dyte te Fush Kosoves.Huniadi+ Skenderbeu nga nje ane turqit dhe serbet nga ana tjeter.

Eshte diku nga 1457.
 

Qenkeni futur ne ceshtje te fella.

Hera e pare qe shoh nje politikan serb, te flasi tamam. Shenj e mire kjo per mentalitetin fanatik nacionalist aty.  

Nuk flet serbi Pjero, flet Soros-i  smiley Ne fakt gjysma e serbeve jane kunder anetaresimit ne BE

Epo bravo i qofte Sorosit atehere, po qe se e ka bere serbin qe te flase ne kete menyre.

Re brenda Art me kembet tende, kjo ne lidhje me komentet tende me ate grassin.

Dhe Sorosi eshte hebre... e ke parasysh vete ti... smiley

Temat ndryshojne... anti-semitet po ata mbeten!

maskarai... vret vellezerit tane palestineze! palestinocidi!!! 

Pervecse eshte bashkepunetor i "big konspiracionit"!

 

PS: Si tha ai?! Jo mo cne une anti-semit! smiley

po nuk i ha me kush ato mo jo... ne te cjerrim masken nga surrati ne publik! jemi mendje vigjilente ne.

zotrules, mendon se po ben ate..ironikun.. po ate ironikun i cili zakonisht qesh me vete.... thjesht keshtu per inerci smiley

Po dhe Berisha eshte turk o Kakavije, .. smiley

Liberal Demokratet dihet boterisht qe mbeshteten financjarisht nga Open-Society i Soros. Nuk ka rendesi fare ketu se c'origjine ka Soros(i cili ka dhen nje kontribut te vecante per ceshtjen shqiptare)..Ju vazhdoni te tirrni leshin si ato plakat llafazane ne netet e gajta te dimrit smiley

Sallaten po e grin ti. Dhe ti ke nje problem shume te madh: di te gatuash vetem sallata anti-semite.

Po ndrysho ndonjehere menu o burr i dheut. Provo te gatuash ndonje Cesar, a ndonje sallate greke... smiley

Te paskam shkaktuar traume, me sa po shikoj ...gjithca qe shkruaj po e lidh me antisemitizmin smiley ...Tani duhet te kesh dy fije mend te kuptosh ato qe shkruajta, dhe jo me syza negativ..Soros po ndihmon forcat liberale atje,(dhe kudo ne Ballkan) dhe kjo nuk eshte konspiraci, dihet boterisht......

Tani sa efekt ka dhene kjo tek serbet...ajo eshte pune tjeter

Kaq, thjest dhe paster....pa svastika per ilustrim

Me ke traumatizuar fare. Shiko si me dr i dhe   t tas  tjera....

Une te kam lexuar ty vazhdimisht, dhe ja ben "muuu" qe ti ke nje pike fikse: anti-semitizmin dhe torite e konspiracionit me rrenje anti-semite.

Ji te pakten i ndershem me vetveten. Pranoje qe je anti-semit. Nuk je as i pari dhe as i fundit.

Anti-semit ishte Hitleri, eshte Ahmadinejad... etj, etj... Nje me shume, nje me pak nuk eshte se ben ndonje diference te madhe.

Bin ladeni.... etj. smiley

He pra po e ben si ata baathoristet qe kur i shan Sulen te thone komunist.... smiley Thjesht kete menyre perceptimi po demostron dhe ti. I keni futur te gjitha ato qe nuk pranoni ne kallup si konspiracjone ne nje kohe faktet flasin qarte...

Keni arritur perceptimin e qafkuqeve te Alabamas dhe cdo gje jashte kronizes suaj te ngurte eshte herezi..Po herezi e plote....

We dont' take kind on your kind of people...Hiyhaaaa.. smiley

 

Prase Lord zoto... smiley

 

 

 

Hej, po nuk le skute pa u strukur mo burr i dheut?! Edhe bathoristet i fute ne loje tani?!

Pse ke turp?! Binladeni do ishte krenar per ty!

Arto, in your defence, ti nuk je antisemit. duhet saktesuar kjo pike. ti je anticifut, antijude`, antiizraelit, jo antisemit. semite jane dhe arabet qe mos vdekte ndonjeri edhe per shkaqe natyrore, se ti do ta shprehesh indinjaten... e lere me te bjere fjala per ceshtje aq madhore sa nazistet izraelite, vrasesit makaber me gjithe shtetin e tyre te shfarosin femijet qingjillore arabet palestinezet e urte e te bute si qingja... ne fakt, as me arabet nuk e ke fiksimin ti; e ke pak me gjere; te ther ne zemer fati dhe trajtimi i myslymaneve engjellore nga kriminelet cifute.

dritherimat ta pershkojne trupin kur permenden cifutet... dhe mbyll dyer e dritare kur te flasin. dhe u thua te tjereve qe jane qafkuqe alabame? smiley

Arto, in your defence, ti nuk je antisemit. duhet saktesuar kjo pike. ti je anticifut, antijude`, antiizraelit, jo antisemit.

Si i tha ai: Te keqen baba, ti nuk je gay! Gay eshte Elton John-i. 

Ti je thjesht bq! smiley

po shoh nje emision me chupacabra... sikur t'u kishte shkuar mendja tek cifutet ketyre, s'do ishin lodhur fare te benin 2 ore program kot.

te pakten te kishin lexuar peshkun...

PS: ols, o maskara kokpezhishke! smiley

Pse kjo "loja" nuk ishte vetem tek Borati dmth.?

cifutet po bejne namin ne ameriken latine mo, ca thua ti... po ua pijne gjakun te tereve. vetem ne venezuele dhe kube nuk guxokan te pijne gjak.

Po ne Suedi?! E di sa te rrezikshem jane bo cifutet ne Suedi mor ti?!

Aty jetojne ne lukunira. po vetem afer rrethit te arktikut. megjithese edhe brejviku, cifut do kete qene...

po s'besove pyet art te paanshmin

Thuhet se ne Suedi ushqehen me mish emigrantesh. Po emigrante nga ata qe vijne nga zonat e ngrohta dhe afer detit. Se e kane mishin me te shijshem ata.

Mishi emigrantit nga Mesdheu eshte me i kerkuari.

duhet te jete hallall*, vec. 

* kosher, si i thone ata... pra, duhet ta therin vete sipas ritualit. ne menyren me te pergjakshme te mundshme - kjo do ishte bonus... po e meritoi viktima ama. mishi i myslymaneve te mesdheut perfshihet tek delikatesat... si puna e kaviarit dhe tartufit.

smiley

Po kot kane shkuar ne palestine ata? qe te rrethohen nga mishi i fresket^. ne token qe rridhte gjak* dhe mish** myslymani mesdhetar.

* qumesht

** mjalte

do te kapesh grabitqarin? gjurmo dhe mbikqyr prene e tij.

^(si ujku brenda vathes)

S'doja ta thoshja per te mos friksu Artin, por pas mishit palestinez, ai shqiptar eshte me i preferuari.

Vazhdon tjerrja e leshit ...Hill-Billy? ...Nejse gjeti tenxherja kapakun...Zoto mbaj fort leshin qe po tjerr Kakavija se mos bie ne toke smiley

Arto, te isha si ty nuk do shkujdesesha duke shkruajtur internetrave, por do t'I beja syte kater e veshet 100.4. Rruju nga cifuti Arto, se te hongri!

Te thashe leshin e tjerr mire, je profesjonist..sidomos thurjen e trikove me simbolin e Alabamas dhe inicjalet G.B smiley

 

Arto, edhe ti e tjerr shume mire leshin dakun. Ti i ben bluzat Ahmadinexhadit o burr. Ato bluzat e bukra te leshit. smiley

me thurrje dhe sytha. nje cope e vetme, me 7 shtiza.

aye... i knitt me own quilt, en the colors of me own clan! aye! ahrr

E ke vene re sa te bukra i ka bluzat Ahmadinexhadi Zoto?! Eh... Keshtu eshte kur ke bere "Ore Punedore" I vogel! smiley

Une kujtoja se e kishte lesh gjoksi, si cun teheroni si o.
Po s'e mora vesh, ca po thoshte arti? Pse duan ta hane cifutet ahmedinaxhadin? Apo thjesht ashtu, ngaqe ushqehen me mish te fresket myslymani?

E kane fiksim. Se osht cun i bukur! smiley

Akoma vazhdoni ate valsin romantik ju te dy?....  smiley

Vej bast qe ti je ai djathtas. smiley

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley i modh! 

cifute jane ato? se mua ne fakt me duken si mish i fresket myslymani. mmmm te lepish gishtat.

e mjaft me keto gjera... se mos na kujtojne per raciste pastaj...

PS: olso, tregoja cik o vella ate punen e leshit ketij.

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley 

arto, peace bro.

Meret Oppenheim. Object. Paris, 1936

Ou edhe filxhane?! Bravo, bravo! Te lumte dora e vogel!

Besoj se kur erdhi ai G.B per vizite ne Shqiperi, ti ke qene ne radhen e pare te ta takuar...me flamur amerikan ne dore duke valvitur...(uroj te mos kesh qene ai qe i vodhi oren) smiley

Vetem nje mendje e turbulluar nga teorite e konspiracionit (si mendja jote) mund te ishte e afte qe ta conte biseden nga anti-semitizmi (yt) tek ora e Bushit. Vallaj i madh je! smiley

nje cifut qe ben mire? meazallah!

Go kids! Crush that Jew chick before she hatches!

e si paska dhene kontributin sorrosi ,duke financuar ''ndertuesit'' e kombit te ri kosovar?

Ai dha kontribut per bombardimet dhe lobimin per ceshtjen kosovare, kjo nuk mund ti mohoet...

 

Po si i bohet qe eshte me origjine hebrehe... Dreqi e mori.

Me ben te dyshoj. Nji gjo e ka ai! S'e ben keshtu thjesht per te ndihmu. Kam pershtypjen se ka te beje me planet e "new world order" te masoneve!

Mua s'me intereson biografia, nuk merrem me biografira...Hungarez apo cifut...Mua me intereson ate c'ka ai ka bere. Pavaresisht kritikave qe mund ti drejtohen per mua ai ka dhene kontribut te rendesishem per shqiptaret ne Ballkan dhe mbetet figure e respektuar.

Sa per New Worl Order, s'eshte gje tjeter vecse nje term qe u perdor si nje triumf kundrejt komunizmit dhe pasimi ne Epoken Post-komuniste pas, shberberjes se BS. Nje term i cili perkthehet me teper si nje prezervim dhe ruajtje e paqes globale nga fuqite perendimore.Termi thjesht eshte keqperdorur se eshte naivitet qe te besosh qe keto elitat te dilnin kaq haptasi...Nese flasim per termin, se pastaj se cfare behet ne realitet, ajo eshte pune tjeter.

New World Order, s'eshte gje tjeter vecse "New Halabak Order".

Ne fakt une asnjehere s'e kam kuptuar pse njerezit humbasin kohe me teori konspiracioni, kur ja ben "Muuu!" qe problemi kryesor me te cilin po perballet sot bota eshte popullimi i klasave drejtuese me parvenu e njerez pa shtylle kurrizore, halabake praktikisht si edhe deshtimi i politikes ashtu sic ne e kemi jetuar dhe imagjinuar deri ne nje periudhe te caktuar.

that's exactly what a NWO activist would say! per cfaredo lloj aresyeje qe ta kesh thene, olso. smiley

Po keshtu eshte... Rri me te calin, fillon e calon! smiley

po jo kaq i dobet dhe ti. mos u dorezo kaq kollaj de.

sa me i ''lodhur'' te jete vendi aq me shume ndikim ka sorrosi. ne perendim ku ka shtete-komb te konsoliduara sja fershellen njeri.ne shqiperi qeveris sorrosi,ne serbi e maqedoni ka ndikim te vogel.ne greqi e turqi hic. andej nga afrika nuk e di sec behet.eshte bere dhe sorrosi si pensionet e grekut

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).