Real vs. Bayern

277 Komente

Pas skualifikimit te Barces, konstatoj nje lloj entuziazmi (te permbajtursmiley) te tifozave te Bayernit... erdhi dita e Arbrit,he Fiqo...smiley

Keq puna sot Belul.

Me gjithe deshiren per me kalu Bajern zor se Real ben te njejtat gabime si Barca dje.

Une kam vene 50 krepa, dmth 5 dite pune qe behen 6 kartona te verdhe. smiley

Keshtu fitohet buka e gojes.

 

11m

Koth, e pe ca rasti humbi Robben....

dicka me thote qe Robben do jete lojtari "fatal" i kesaj ndeshje..per mire a per keq.smiley

E pashe. Edhe une te kisha qene do e kisha bere ate rast. Ca ti besh.

Po Real shume hapur ne mbrojtje e Bajern do beje nje gol them une.

Hudhren shpejt.

Liqeni andej, Beluli ketej.  Na lini ne permbajtjen tone ju lutna. 

smiley.

Per mendimin tim, fituesja e ardhshme e CHL del sonte nga kjo ndeshje. 

Me duket se Mou......hmmm...

dy jane alternativat:

ose te beje Reali nje gol dhe Bajerni asnje

ose te beje Reali 2 gola me shume se Bajerni.

Ej po me verte, a mund tia kerkosh dot kete robben, riberi apo muller dhe gomez?

Oh sa i hidhet eshte Bajerni kur lun jashte.

eshte e pamendueshme qe Reali sot nuk shenon...

Fiqo, dmth Bayern eshte Beqarja e Hekurt? smiley

Leje, leje se e jep nji kanal tv-je qi as emrin sja disha jo me ta kem.
Do perfundojme ne pc hdmi hookups per nji neshje per te cilen ja vle me bo si i smur npune pluuus qethja tull smiley per shonc qy dje nfakt i dha rezultatet e para smiley

Reali bo spektaklin poooor.... Bajerni bo detyren.

Vetem Bajern  sonte, Barca mram na boni me zemer ishalla gzona pak sonte  !!   5 Birra po me presin smiley 

Vazhdojme te permbajtur pavaresisht provokimeve.

mia san mia

....ne përsëri vazhdojmë me lajmet. Sërish aksident në Macukull të Matit. smiley

p.s Për koicidencë, e di që Husniu ishte nga Macukulli, ndjesë pastë? 

Penallti per Realin... megjithse dora e mbrojtsit ishte pasive.....

1-0 per Realin

kur u bon 2 me 0 mo Belul .. se tani po e shoh 

 ROBEN sikur ja bèn kastile Bajernit...penalltia nuk ishte!!

E rrasi CR7 te dytin. Hala Madrid!

Mr. Slick i paperballueshem per Bajernin.

Sa te pafat qe jemi.

edhe sonte qe jam me Bayern-in tat .. hajt mo 

Dhe une qe po vrisja mendjen,pse kaq pa fat sonte.

.. mos me thuj qe e kam un fajin smiley 

Ju te Barces jeni tifoza te deshperum,nuk bohesh me bayernin se ke inat Realin,kupton?

e gjete smiley  

Jo po ta dish.

Goli i dytè i Realit... jashtè loje.!!

Mese i rregullt.

ça lesh i regullt, ishte jashte loje gjys meter

Me syte e tu po.  Ne vije te drejte komplet me mbrojtesin e fundit.

Ishte fiks si Dani Alves dje. Dje e dhane, sot jo. gjys metri jo, po edhe jepej. 

atèher ishte i rregullt edhe goli i tretè i Barçès dje...identik rasti!

Fare.  Alves ishte jasht loje.  Asnje proteste nga Bajerni per vendimin.

Janè punè cm...edhe po edhe jo...tè paktèn mos tè flas mè morinjopèr albitrat...

gjermanet s'lujn komplikum si barca se gjujn kur nuk din ça t'bejn. kjo ka per tu qit golin nje moment

Penalllltiiiiiiiiii

Penallti per Bajernin smiley

Penallti per Bayern

2 me 1

 

Zjarr sonte dmth!

qenka penallty party sonte 

Gol.

Ca desh beri Karimi...

Reali duket sikur do shperthej nga minuti ne minut.

shumè..shumè herè mè e bukur ndeshja sot se ajo dje...kjo èshtè finalja,kush kalon fiton champions!

e myti bajerni smiley

Koth...,Robben.smiley

dhe ke te drejte..Reali eshte shume i hapur .mu si kullester ne mbrojtje, megjithse edhe mbrojtja e Bajernit ,shume gabime individuale ben.

Eshte ndeshje me e bukur se dje, ku e ku.

Bajern me pak kujdes mund te beje nje gol tjeter.

se eshte ndeshje e hapur, asnje nuk ka kontroll te PLOTE mbi ndjeshjen. kjo krijon suspenc se nuk e dime perfundimin. por dhe tek syte njeher kuq nje here bardh, te trullos trunin dhe thu qe ketu po luhet diçka. ne fakt asgje e modhe nuk luhet ne fakt. 

e modhe eshte veç barcelonaaaaaaaaaaaaaaaa smiley

Ndeshje e bukur,Mario Mario,ca na bone.

Brado,eshte ndeshje e bukur se te dyja ekipet jane te denja per njeri tjetrin..te dyja sulmojne...
ndersa ndeshjet e Barcelones ,pershembull, behen monotone sepse vetem Barca sulmon..kjo eshte diferenca.smiley

Do ta nxjerresh tek diferenca se sbon mo smiley

Forca Bayern!!!!!!!!

Reali shume i lodhur.

te dy keto ekipe jane njesoj, vetem shanci do ti ndaj, vetem barca eshte planet tjeter, humb o fiton vete. tjetri eshte spektator

Duket se arbitri do i lejoka 2 tollona absaqe Bajernit sot.. Edhe me penalltine jo keq..

 

 

sa i ngathet ky gomez mer

Penallti e paster fare Pepe topin me dore.

ishte benzema me duket

Jo jo ishte Pepe.

si i gjate qe eshte normalisht duhet te ishte ne krah te kundert te portierit. sidoqofte dora beri qe topi te ulej, se ndryshe do ishte ne trekendesh

Ishte goditja e lire e paqene qe u morr nga kercimi i karkalecit hollandez.

pikerisht prandaj me poshte thashe qe sipas regullores ishte penallti po jo sipas lojes, aksionit qe krijoi encen qe ishte i dyshimte. po te japte penallti arbritri do ta komplikonte situaten e pjesa e dyte do kish kartona te kuq me shumice

Penallti pèr Bajernin ishte ajo..apo mè bèn sytè mua????

sipas regullores po. sipas ndjeshjes jo

Tè ishte Collina e jepte...e dinè mirè Milanistèt smiley!

Kerceu dhe karkaleci hollandez qe duket sikur eshte 48 e jo 28.

Penar mba shenim tani se deri tani asnje dive nga Ronaldo, kurse nga dyshja e katundarit hollandez dhe scarfacit francez e ke nje te sigurte.

Bayerni po los shkelqyshem megjithse i pafat! mos ti marr m'sysh! forca cuna ti mysim se Finalja eshte ne Allianz!!!

Nè ndeshjen dje...dhe atè sot..dy raste pèr tè treguar dy rregulla tè futbollit,qè ndoshta jo tè gjithè i dinè..dje goli i Torres..nuk ishte jashtè loje pasi u nis nga mesfusha e tij edhe se mè i avancuar se kundèrshtari...sot Gomez doli pèrball me portierin me topin e dhènè nga auti,edhe se ishte mè pèrpara se kundèrshtari,nuk èshtè jashtè-loje,pasi nuk ka jashtè-loje kur topi vjen nga rivènia nè lojè nga auti...

Mua,deri tani po me duket korrekt arbitrimi i ndeshjes.. ne fakt Kasai ka bere ndeshje te mira ne pergjthsi ne CL

Gomez eshte si autobuz fizarmonik. 2 ore per tu kthyer nga porta. smiley

tarja ne version brun 

une them s'do ket me gola, me penallti do mbaroje

Reali eshte i keputur. I ka lodhur derbi Spanjes te shtunen. Si keto, si Barcelonen.

E mori era Riberine...

Sa i dobet qe eshte Pepe, jo per gje por njihet dhe si lojtar i eger.

mjafton ti shohesh turinin si pitbull

Dhe te kjo ndeshje dhe tek e para, nuk fitojri nje duel ne ajer me gomezin.

Jepi drejtim tash!!! smiley 

sa dobet bajerni....

smiley

Bayerni dobet ? Mos po sheh noj neshje tjeter shoku.

Kupton sikur te bardhet jane te Bayernit. S'ka faj i shkreti.

Shume dobet biles.  Asnje shanc per te thene pjesen e dyte.

Ore shikojeni njehere televizorin se kushedi po jep neshje tjeter,ose ose jeni Bylmez nga futbolli.

Bylmez e kaluar bylmezit je ti.  Hapi gavot e shiko druvarin Gomez qe ngaterrohet me kembet e tija.

Reali nga ana tjeter I Pakapshem. Ka tronditur porten e Bayernit, sidomos Marcelo... qe ka ndaluar Robbenin kushedi sa here.

Me shume shance te pastra goli, ne kuptimin e gjuajtjeve ne porte, ka pasur.

Te Bajerni kemi nallbanin Gomez dhe balerinat Riberi dhe katundarohollandezin Robben.

i mbyti bajern. cfare ndeshje po sheh ti?

aaaaaaaaaaaaaaaaa Gomez do vra me buk ne goje

tarja jone eshte yll para tij puuuuu

kur humbet raste te tilla ;si ky qe humbi Gomez,zakonisht e paguan shtrenjte..
cfare idioti ky Gomez!

Ktu posht cuna se mu ngjit ai muhamet-mavria..

I skuader qe nuk GJU dot me gjith ato hapje, eshte SHUME DOBET... 

7-7 gjujtjet ne porte..

Gomez oooooooooooo smiley

une e bona nje anonime te vogel... ja te shofim a do dale... smiley 

O Fiqo, a u the me bo detyren mer jo spektakel? Pse e moren mesazhin anapodha?

Aman mer se jam me temperature pe verteti jo si ti qe ke bo gjoja.

Uff, se un jam me zemer, pse na lodhin kaq shume smiley

Mua me rreh nga temperatura. Temperatura m'u ngrit me shume gjate ndeshjes.

Shkurt: po moj shoqe po.

smiley

me penallti marron e thash njehere smiley dhe ronaldo e humb te veten smiley

Riberia shuuuume dobet! Gomez duhej ta kishte mbyll kete ndeshje tashme. Fiton Reali.

Sidoqe te dale ndeshja, nuk ka rendesi. Bajerni eshte sot ne diten me te mire. Ndeshje me ritem shume te larte.

kta jan te kputur fare , trahna kane ngrene smiley

ja temat me merhume... i kapin 100 komente brenda nje orari pune.

gumezhijne, gumezhijne fare....

duro zoto, dhe 10 min smiley

e cjane 10 minuta para nje batice te tille merhumlleku? dalin, thua, 10 minuta per ta shuar kete lloj afshi? smiley

Zoto shkretetire andeje e? Nuk luhet hapa dollapa vetem.. smiley shko hudhu iher nga ajo tema kadarese..

sikur u dote nje e kuqe mu duk mu apo?

Lahm..Boateng..mè tè mirèt e Bajern...duhet tè kishte tè verdhè edhe pèr Kristiano Ronaldon!

Hehe e corri bluzen e Graneros Neueri...

Penalltite,oh cna bone me zemer sonte,Neuer portieri me i mire ne Bote smiley

shume i shemtut ky reali. 70 per qind posedim topi nga skuadra kundershtare ne shpine tate, eshte me ja fut vetes.

Neuer trego qe je me i miri ne bote

Reali duhet ti puthi dorezat kasilasit!!

hahahahahahaha ronaldo!!

Neuer.........................

puuuuuuu e humbi kerrma hahahahhahaha

Ronaldo e humbi..cte ben lodhja..kembet plumb ti bene..

hahhahahahahaha kaka!!

holyyyy shit

Neuer.............................

wat za faaaaaa? Kaka?

hajde gallate hajde

heheheehheheehe...bukur!!

I madhi Casillas dhe gomari Ramos.

Ronaldo mbasi ka shenuar 25 nga 25, humb nje penallti gjigande por qe gjithesesi nga ana statistikore do ndodhte heret a vone.

Kakase nuk i falet ne asnje menyre ama.

Po pra po, ramos. S'ta nxjerr goja asi llaf te keq per ate simulusin #7. 

Sa here u hodh sot? Une i numerova dy nga Robben dhe Ribery por nga Ronaldoja asnje simulim.

Humbja e penalltise ishte katastrofe, por atij i falet sic i falet Messit humbja e penallit dje duke pare se sa i ka dhene ekipit kete vit vetem nga golat qe ka shenuar (te pakten 60 ne mos me shume).

e beri sefte dhe Reali.smiley

tani qe e kapi kamera nga afer,nja 20 vjet me i plakur mu duk Murinjo.smiley

hahahahahahahahaha CASILAS!!!

 

Jashteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

vai ...swas...futja tullè nè mes!!

Bayernnnnnnnnnnnnnnnnnnnn Munchen..........................................................

ale... Bajern!!!!!!!!

GO CHELSEA! smiley

Ene une me "inglizt" smiley 

Dua ta shoh Drogbane duke i bere double gangbang kupes bashke me Lampard. E meritojne prej vitesh nje Ch.L te dy keta ujqer!

Kete vit vallai me gjithe ate qe kane kaluar, e duke i hequr vizen te gjithe, e qe as Napolin s'pritej te kalonin, duket pak a shume sikur e kane te taksur Championsin.

nuk e kane te taksur hiç por tjetri ka hudh ne loje miliona, plus qe e ndau dhe gruja vet, per ta fitu ket kupe. e meriton them. zoti ta sjell kur nuk e pret, po ta meritosh. 

Shumicen e milionave ka kohe qe i ka shpenzuar.  Blerja e madhe e vitit te kaluar ka qene nje deshtim deri tani (mbase e ringjall karrieren mbas atij golit historik), e eshte ne rrezik te behet nje Shevcenko i dyte per klubin.  Lojtaret qe perbejne berthamen e klubit, si Drogba, Lampard, Terry, Cole o jane afer fundit te karrieres se tyre o po i hyjne asaj rruge.  

Padyshim qe e meritojne.  Kane arritur ne gjysem finale 6 here ne 9 sezonet e fundit, si dhe nje here ne finale.

Nota e Casillas kjo!!!

Mi san mi.

Yesssssssssssssssss!!!!

kur vjen puna te penalltite,aksioma eshte e njohur..gjermanet fitojne gjithmone..smiley

"Futbolli eshte nje sport ku 11 lojtare luajne kunder 11 te tjereve dhe ne fund fitojne gjithmone gjermanet" - Gary Lineker

t'isha ne ndonje forum tjeter do te me kishin mbajt per zot. se kam nje ore qe e gjeta se do shkonte me penallti dhe ronaldo do e humbte te veten.

nuk thone kot francezet : nul n'est prophète en son pays. 

po luaj ndonje skedine me mire, mos humb kohe me kete pis milet

Eshte Portieri modh.

nuk ishin vendimtare portieret sot, por ramos qe e ngriti ne qiell te veten.

atje u lujt gjithe loja. 

92 milione euro Cristiano Ronaldo + 67 Milione euro Kaka = NYL!

Mire. Me qetesi t'madhe tani mund te themi u be edhe spektakel edhe detyre.

ndeshja e pare qe e kam pare robenin tu loz vetem me pasa

Ke noj gjo me thone per ne tifozat e Bayernit mo ti shoku,apo do bohesh dhe vete me Bayernin tani smiley

s'po them gje se me vjen keq. Do behet e para skuader qe do humbasi finalen ne shpine e vet.

Megjithate sot isha kunder realit.

Jo e para, e dyta, nese humb. E para ka qene Roma, kunder Liverpoolit smiley Dy te tjerat qe e kane lozur ne shtepi, e kane fituar (Real 1957 dhe Inter 1965).

  S'besoj se ke seriozisht kete,CHL e fiton BAYERNI,u vendos sonte.

ça lesh, ai humbi dy raste kur mund te japte pase dhe preferoi te gjuante et u ngaterru me komet e veta heren e dyte. i kish dy te realit nga e majta e tij.

Pse a nuk e nxorri Gomarin, me fal Gomezin bosh me porten te pakten nje here? Bajerni duhej ta kishte fituar ndeshjen brenda 90 minutave se kishte raste shume te pastra, sidomos Gomez. Riberia po e perseris lozi shume dobet sot, beri edhe shume gabime duke i dhuruar Realit disa here goditje denimi. Gjat te dyja ndeshjeve Bajerni ishte ekipi me i mire dhe keshtu qe ne fund e meritoi te kalonte. 

Une isha me Bajernin sot dhe mu be qejfi qe kaloi.

E gjete skedinen ti molumën? smiley

une i gjej (ose me mire i ndjej) gjerat vetem kur i ndjek. skedinat nuk i ndjek dot ne direkt.

Jo i befsha temen... si tha Beluli, po c'e do o thaaa, kot tha, ja edhe po e gjete tha... se mos do te hyj ne pune... Sille koken BELUL, shiko ca po ben celsi aty? 

Vitin tjeter fiton o Arsenali (qe eshte ekipi im) o nje skuader italiane, Juve ose Milan.

Do me behej shume qejfi per Juven, por jam i bindur qe do fitoje Milani championsin qe vjen. Eriksen smiley

Ora,une uroj ta gjesh skedinen ti e te fitosh,po nga ana tjter mos e bej fakt te kryer fitoren e Chelsit..smiley
dakord,Bajerni luan ne shtepine e tij...ka nje lloj avantazhi.skemi cbejme..por nga ana tjeter,di mungojne nja 2 lojtare kyc qe moren kartonin e dyte te verdhe sot. nderkaq Chelsi vjen moral te larte..dmth,nese mund Barceloben e madhe,mund kedo.smiley

tani Arsenali..po,ekip simpatik ne CL por ka mbetur ne te njejtin nivel.. qe te fitoje CL,duhet se sben te bejne nja 3 a 4 blerje te forta kete vit...v.Persin e kane te shkelqyet..por ai duhet mbeshtetur.....nese nuk e bejne..kam frike se do te largohet edhe v.Persi..dhe ofertat jane.. Eshte normale ai eshte ne kulmin e tij ne keto momente dhe do te donte te fitonte tituj. keshtu qe ka ardhur koha qe Arsenali te investoj njeher vertet serozisht..

nje gje eshte e sigurte, celsi po fitoi ChL e fiton me penallti, me ata sulmues te vdekur qe kane ata nuk i bejne dot gol bayern-it, nuk do i kishin bo dot as barcelones, po s'kemi c'ti bejme valdezit qe ne nje menyre a nje tjeter i ndihmon gjithmone ekipet kundershtare, dje nxorri jashte pique-ne smiley

Po ti qenke tape o te keqen.... mos ja thuaj njeriu tjeter. Kush eshte sulmues i vdekur ore?Po drogba ka per borxh te heq zvarre pas vetes gjysmen e skuadres a derbardhe, vetem Drogba, leri te tjeret.

Hej Drogba ishte ne gjysme finale tha ky komentatori anglez (ish futbollisti Gary Neville)

mbrojtes, mesfushor, sulmues dhe ne fund te ndeshjes i futi nje sprint qe nga pankina deri ne anen tjeter te fushes per te pergezuar Torrezin. Fol mire merr YAHOO..

Sipas swed eshte sulmues Gomez e nuk qenkerka Drofuckingba... kaq mjafton qe mos ti kthesh pergjigje smiley

Eshte i verbuar nga gezimi, qe me te drejte e ka pushtuar. Chelsea kete vit ka "the eye of the tiger" dhe jam 100% i bindur qe do fitoje CH.L.

po mire ate te drogbas e paske pa mire, po ate qe une kam thene qe gomezi eshte sulmues i mire ku e gjete? gomez jo vetem i mire nuk eshte, po te ishte per mua as te hertha e berlinit nuk e leja, diku ne zweite bundesliga ndoshta e gjente veten.

E gjeta tek formacioni i Bayernit per ne finale. Kush do luaje ne sulm? Pergjigju dhe do e kuptosh vete. smiley

 

 

45 minuta gomez, 45 minuta Olic. flasim ne date 19 pas ores 21:45

Optiko...Drogba eshte 35 vjeç kurse Gomes nuk i ka mbush te 30-tat.... por ama Gomesh eshte shume me teper difektoz se sa Drogba.... Gomesh me sjell ndermend Igli Taren kur luante me Frankfurtin...krijonte 10 raste dhe nuk bente asnje gol..dhe nje vit u bo golshenuesi me i mire i Bundesliges II me 15 gola..... nuk di a me kupton.... Kurse Drogba eshte sulmmues Race....tamam si Batistuta....

drogba e ka cmimin tre milione euro, po i ke cash 2.5 milione kerkoje se ta jep celsi qe neser, dhe merre luj me shoket calceto te shtunave

Po Gomezin e kane paguar 30 milione euro ata te Bayernit, te duket se ia ka vlejtur? S'dua te te kujtoj ca tha Van Gaal pasi u be trainer i Bayernit...

Drogba eshte 1000 here me lart se Gomez, pavarsisht moshes.

ore, po flas shqip une apo jo? me lart se gomez ka shume munci te jesh dhe ti persa te njof une si futbollist ketu te peshku, ti ma krahson me njonin e me tjetrin.

Ti the qe Chelsea ka sulmues te ngordhur. Te duket i ngordhur Drogba ty? Nese po, atehere Gomez s'ka lindur akoma. Ja pse smiley

me lodhe, nuk po krahasoj drogban me gomezin. gomezi nuk eshte fare sulmues sipas meje, po te bayern ka kush ben gola. drogbaja eshte i vdekur i pakallur, vrapon kot, shtyn, merr ence tek-tuk, simulon si derr, kaq mban mend akoma, te tjerat i ka kujtime femijerie si shoku enver catite me rrasa.

Pyetje: Drogba eshte sulmues i ngordhur?

fiks, i mbaruar komplet.

Drogba eshte bishe e papare.

Nje aksion i djeshem i vetem tregon vleren e Drogbes.  Drogba kthehet komplet ne mbrotje del ne krah te djathte te fushes, i merr topin Cuences, sprinton matane Mascheranos, kalon Puyolin me nje finte te shkelqyer dhe i keput nje gjuajtje nga gjysemfusha qe e detyron Valdezin te hidhet komplet per te kapur topin.

hihihihi, car po permend. pikerisht ai aksion tregon qe drogba ka mbaruar. ishte ne nje vije me mbrojtesin e fundit, dhe po te kishte qene nje tjeter do leshonte topin perpara, do dilte vetem me portierin, dhe o do bente gol, o do merrte penallti. ai gjuajti ne hava nga 50 metra se nuk bente dot asnjeren. ke lujt noiher futboll ti kot me t'pyt?

Keshtu thot dikush qe s'ja ka idene futbollit.  Nuk eshte njohur Drogba ndonjehere per shpejtesi edhe kur ka qene me i ri, dhe ajo qe thua ti te bente do ishte jo produktive per te sepse Puyol ose Mascherano mund ta kapnin ne vrap dhe s'do kishte nxjerre asgje nga gjithe ai mund.

asigjo, minimumi nje karton per mbrojtesin me te afert, nderkohe qe me gjuajtje nga 50 metra shancet per te bere gol i ke nje me njeqindmije. po t'pys dhe njehere, a ke lujt noiher futboll?

Kam luajtur futboll.  Ose, mbrojtesi me i afer mund te te marrin topin ose te te spostoj me trup pa marre as karton asgje.  S'mundet kurre te quash te ngordhur Drogben kur tjetri njihet per forcen e tij fizike dhe per fuqine e gjuatjeve te tija, te demonstruar me kete gjuajtje nga gjysemfusha qe desh e kapi gafil portierin.  Drogba ra njesoj si ra Pique dje ne ndeshjen e pare.  Pas ca minutash Drogba ishte ne rregull, kurse Pique perfundoi ne spital dje.

ok, Pique me ate goditje ne koke qe hengri mund edhe te kishte kolizion cerebral. po ta shofesh mire do shofesh qe ra si gur, dhe koka u duk sikur ju shkeput nga qafa ngaqe s'kishte reagim. me nej goditje te ngjashme, pak me te dhunshme gjithsesi, batistoni nuk u bo me per futboll (batiston - schumaher, boterori i 82 ose 86). sulmuesi qe eshte sulmues, ta jep kartonin qe c'ke me te ne ate pozicion qe ishte drogba, varet a e ka te qarte cfare do te beje, dhe a ka kapacitetin ta beje. ajo qe ai beri ishte komplet amatore e beri ngaqe e dinte dhe vete qe s'bente dot asgje tjeter ne ate moment. prandaj te pyeta a ke lujt futboll, se nese ke luajtur qofte edhe calcceto e kupton shume mire kur i ben gjuajtje te tilla, ose ne fillim te lojes, ose kur s'ke me karburant. kur gjithcka varet te nje gol i vetem, nuk ke interes te humbesh topin per nje gje qe ka shance me pak se minimale te te dali.

Dhe Drogba jep kartona sa te duash ose goditje te lira, por kjo s'do te thote qe ajo qe beri ai eshte amatore.  Sulmuesi i mire jep karton ose goditje te lire.  Sulmuesi shume i mire te jep gol edhe nga ajo largesi, sidomos kur portieri eshte jashte pozicionit.

swedo,po e tham o vlla: Barcelona fiton vet,ose humbet vet! roli i cilitdo kundershtar,eshte i paperfillshem.smiley

Jam dakort me ty. Arsenalit i duhen nja dy pesha te renda ne skuader, per mendimin tim nja dy ujqer te vjeter dhe me eksperience, nje ne mbrojtje dhe nja dy ne mesfushe, ka plot te tille qe i gjen me nga 5-10 milione paund.

Chelsi do shkoj shume dobet ne finale, me 4-5 lojtare baze ose me kartone ose te demtuar, megjithate sic thashe qe para gjysmefinaleve Chelsi mbron mire dhe te zhdep me kundersulme, dhe u provua kunder barces. Celsit i duhet vetem trajneri i mire, dhe ky  qe kan tani jo se eshte trajner i mire, po ka marr hov si puna e budallait dhe veshtire te ndalet, ka mundesi ta fitoj.... 

Per Gomez dhe Ribbery jam shume dakord. Humben ca raste shume te mira, por kjo ndodh kur don me bo spektakel ne shpine e Realit smiley

paska qene shkrujt per Chelsean kete vit! smiley

Nderkohe tek Allianz:

gjermanet jane shtaze

Nga e nxorre kete mor vlla.

de la profondeur de l'esprit. 

po leji mer gjermnaet ti, shif votimet smiley

Ka me kafshe se franko spanjollet? Kudo ku kane "shtrire" influencen e tyre, vec varferi e prapambetje kane sjelle, pa permendur gjenocidet. Gjermaneve u vijne anes te gjithe popujt europiane. smiley

pervec shqiptareve... 

ti nuk mund te kuptosh kaq thelle

L'esprit que,avec peu smiley

brad shprehu ne gjermanisht ose shqip se frengjisht s'ja thoke smiley

E ka Schweini ate s'kemi c'i bejme.  Po qelloi shtaze e zgjuar. 

Apo e kishe llafin tjeterkund ti?  

hey whats the point of having home field advantage if you gonna play in your own half anyway?

and the best answer is.......: Because you are forced to do so when playing against an awsome team who's kicking ass and taking names. It's Bayern way or the highway!!!

te facebook-u im tani shkruhet "swed likes Bota comment" smiley

lol, like. hahhaha

Bayernnnnnnnnn!!!!
Mia san mia!!!!!

20 bucks per i prekje tulle.
Guaranteed luck.

Ej po me verte, ku co mushka kshu vlla, how can one have the slightest shadow of the doubt? How can you doubt Bayern? Eshte gjysma kombtares Gjermanise ne ekip mo vllla, jane lojtaret me me eksperience te planetit, ke Robbery ne ekip mo sportdashes i nderuar......

gjermanet kane kombtare koti i rrafi franca me nje ekip te ngordht mbrena ne gjermani. po nuk u ulen puplat se jane rob t'eger. aq dine. 

ej, ta thashe dhe iher, po ta perseris prape si shok, ik e merru me zgjedhjet se nga futbolli s'merr vesh, ruju se mos fiton Marine le Pen-i smiley

une shoket nuk i kam budallenj

e pamundur, ti s'dukesh nga ata qe i zgjedh shoket me te mire se veten

une nuk thash gje qe i zgjedh, por qe i kam. ji me i vemendshem ne mesim

epo derisa si ke zgjedh, do ti kete dhone familja me detyrim mesa duket

me kane zgjedh ata me te mire nga veten. 

seriozisht tani, une gjeta perfundimin e ndjeshjes. kjo do te thote qe une e di qe perpara se çfare pergjigje do me japesh ti. a kupton ?

donc j'ai une longueur d'avance lol

hajt naten tashti smiley

hajt naten smiley

faleminderit per mirekuptimin

kush po e vinte ne dyshim bayernin se se vuna re? ej, bayerni po te kishte nje sulmues tjeter ne vend te gomezit, e kishte mbyll ndeshjen te pakten 5-2. pjesa e dyte dukej sikur po luhej ne Mynih. Mos leni nam se eshte turp. duke fut dhe keoficientin "gjerman" qe nuk ja lejojne dot vetes te mbyllen ne mbrojtje, them se edhe barcelonen do e kishim rraf, bile batei im ishte egzakt ky, finalja bayern-barcelona, fitonte bayern

shperbilimi per lojtaret e realit sonte ishte .... 6.4 milione euro per koke :O Gjithe jeten Bajernin do shofin ne enderr qe sot e tutje, qe si la me mor ato leke smiley

Ej po ca arkitekture te bukur ka Madridi mo vlla. Lezetcem gjithandej.

normal i kane dhene artistat me te medhenj botes. ngaqe nuk hane buke me patate si gjermanet. 

Jua thashe dje, kujdes Bajernin, se nuk e ha thate.... ja fitoi.... Sa per ndeshjen ishte e bukur ajo e 90 minutave, shtesa nuk ishte per tu pare.... Penalltite jane shans dhe emocion.... fituan ata me te sakktet.. Por si perfundim ndeshja ishte e barabarte.... nuk kishte dominance te asnjerit. ekkipet luajten si te barabarte, pamvaresisht ngga emmrii dhe pesha aktualle....

po neser????

kemi nje finale Celsi - Bajern...... Une tifoz jam me Bajernin... (jam gjermon i hershem, qysh nga 1970) Kam qef qe ta fitoj Bajewrni si tifoz i tij, por dua qe ta fitoj edhe Celsi, pasi ka kaq vjet qe po mundohet po nuk po i ecen... por ja qe shanset i ka ne gjermonet qe ta fitojne pasi edhe jane me ne formes e anglezet, por edhe qe jane ne shtepine e tyre......

ps

kushedi se ç'po ndodh sonte ne Mynchen..... hataja vete....

hataja po bëhet dhe këtej nga manhattani, hajde sa gëzojnë bavarezët smileysmiley

Gjithe kjo seria Bajern-Real ishte zhgenjyese pak a shume.  Nuk kishte ndonje perballje te taktikave te ndryshme, as gola te vecante, as ndeshje te kontestuara rende deri ne minuten e fundit.  Seri qe s'ngjalli ndonje emocion, dhe qe perfundoi me penallti.

analize e drejte. kushdo ta fitoje kupen kete vit, vetem barça do kujtohet.

Po me vjen keq per Kothin qe do mbesi nje jave pa honger.... se i la n'bast buken e gojes....... koooooth mos u merzit se te japin shooket me honger.......

DROGBA eshte LE-GJE-NDE!! Po te marrim parasysh edhe sa te veshtire e ka cdo ndeshje qe luan, pasi tifozet e skuadrave kundershtare perdorin lloj lloj te shara ne drejtim te Drogbes, sidomos me te felliquren nga te gjitha, ngjyren e lekures...

http://www.youtube.com/watch?v=v753atCKK50

 

Ky eshte i VDEKUR?

Lnku qe vendosa heren e pare ishte per temen tjeter me miniera e me the e te thash smiley

ora, gjithe sezonin ka bere 11 gola dhe ka dhene 5 asiste. Kaq. Te jesh sulmues ne nje ekip qe do te fitoje Premier League e Champions League dhe te kesh keto shifra, dmth qe i ke ngel trajnerit ne dore dhe sezonin e ardhshem je te lista e shkembimeve me ndonje 17 vjec, nese s'te del per zot ndonje ekip kinez ose amerikan. 

Jam dakort qe ka rene pak, po ne gjysme finale la nam, te gjitha i beri, opo mbrojtes, mesfushor, sulmues, qe te gjitha.... me vjen keq po sme besove shikoje ndeshjen dhe nje here qe te bindesh qe eshte kafshe!

Po dhe ka qene i demtuar dhe shpesh here as qe ka luajtur sepse ka qene presioni Abramovicit qe te luhej deshtimi 50 milionsh.

Dhe dicka mbi Bajernin gjithashtu.  Ne kete seri s'tregoi ndonje gje te vecante. Ishte pak me mire se Reali, por gjithesesi u duk si ekip pa identitet dhe qe mbeshtet tek talentet individuale te Riberi dhe Robben te cilet kur nuk jane ne forme s'prodhojne gje.  Pershembull sot edhe pse 55% te topit, beri dyfishin e faulleve.  Per te arritur ketu, kaloi ca skuadra ordinere si Basel dhe Marseille dhe ne fund luajti nje Real gati gati te painteresuar (sidomos sot), te corganizuar  pa kreativitet.

murinjo me siguri e priste njerin krah po t'ja nderronin me chl-ne. i vetmi ngushellim per te eshte qe fitoi kampionatin spanjoll dhe qe rrafi barcelonen brenda. besoj qe e mbylli perfundimisht me realin, po te pakten e mbylli "i dhjere por krenar", me nje bilanc per te qare hallin ne raport me konkurrentin e vetem me te cilin he was supossed to be konkurrent. humbja e sotme duhet te jete goxha e dhimbshme te pakten per murinjon, luajti ne bernabeu sikur po luante jashte. megjithate personalisht gezohem shume sikur te iki, sezonin tjeter bej tifozllik me qejf per realin kushdo qofte trajneri i ri.

Po mire, pse eshte i painteresuar Reali? E fitojti gje vjet Champions League? Dhe Manchesteri Citi me Napolin jane skuadra ordinere sipas teje? Shyqyr pastaj qe Reali kalojti gjigandet e Apoelitt...

Ti thua vete qe Reali eshte me i mire nga Barca. Dhe si flet per RIbery and RObben... Bayerni e kontrollojti lojen me Gustavo, Gjermanin me emrin e gjate dhe Kroos. Ata ishin zemra e skaudres. Gjithashtu dicka per mbrojten... dhe meqenese "on paper" duket si mbrojte e dobet, ne te dya ndeshjet Badstuber dhe Boateng luajten shume mire. Thjesht, jane shume te me zhgjuar se karagjozet Pepe-Marcelo.

Talenti i vitit per mendimin tim, Alaba. 19 vjec dhe kontrollojti Ronaldo-n tek ndeshja e pare, stamina si e Ramirez it, mund te luaj dhe si mesfushor, plus penalltia e pare qe mori: sikur qe 35 vjec dhe mirrte penallti gjysemfinalesh c'do tre vjet.

 

PS: dhe c'fare konfidenc qe kishte Neuer. Penalltia eshte shumica fat, por te kesh perballe nje portier qe qe gati dhe buzeqeshte dhe mezi priste gjuajtjen duhet te kishte prishur komplet mendjen Madrileneve.

me fal qe po te nderhyj se e paske mar me shume qef...... po Bajerni eshte hera e dyte ne tre vitet e fundit qe eshte ne finale, dhe sa per kete vit Bajerni e tregoi forcen qe ne grup qe ishte ne "group of death", u kualifiku ne vend te pare qe ne pjesen e dyte te ndeshjes se katert, eshte goalscoaring machine, nga kater pjese loje me realin, te katra i luajti duke sulmu porten e realit, duke kriju raste me aksione, ka krahet me te forte ne bote, ka stikerin me te mire te Evropes sot per sot, sad but true por per Gomez e kam llafin, 4 gola n nje ndeshje ne Champions league, dhe do dali golshenusi me i mire kete vit, ka trajner me eksperience qe e dhjeeeeuuuuuu Murinjon ne keto 210 minuta, ka portierin me te mir ne bote, stadiumin me te bukur, fansat me te dedikuar, dhe po ka dhe Monden me vete.

po ka dhe Monden me vete

Kjo eshte e vetmja gje me vlere nga gjithe ato qe the me siper. smiley

hahahaha, te kapa smiley

ça i kape?smiley

fillin e mendimit, opinionin e tij elokuent, ekspertizen protagoniste.
hey thanks for checking once in awhile.

Boni i cik pushim tashi se fillut tu fol shtremet smiley

Bajerni i Modh i Modh fare
Madheshtuer

Boni detyren, u vonum i cik per ca formalitete burokracira po mrrinem.

Lights Out!
Its Midnight !
smiley

O Realo, dritat ti shu Taci dhe Heinekeni smiley

Bajerni i Modh sot e mot ka shkelqye me gjith forcen e shkelqimit te tij shkelqimtar smiley

Bajerni i Modh sot e mot ka shkelqye me gjith forcen e shkelqimit te tij shkelqimtar smiley

You sound like Sali there smiley

Bajerni i Modh i Modh fare
Madheshtuer

 

smileysmiley

Muhametali lexoje mire komentin tim.  Une thashe qe luajten si te painteresuar e jo se jane te painteresuar.   Shikoje c'thot dhe swed me siper qe brenda ne Bernabeu tjetri i tha lojtareve qe te ishin me konservatore dhe te luanin te terhequr.  Taktike leshi kjo kur ke nje skuader si Reali, dhe kur te duhet te pakten dhe nje gol per te kaluar ne finale. Pra, loje e painteresuar.  Nga ana tjeter edhe Juppi kete gje beri, dhe ndeshja vajti per lesh nga gjithe ajo loje e fuqishme e pjeses se pare. 

Nuk thashe me asnje vend qe Reali eshte me i mire se Barca.  Barca pa dyshim eshte me e mire se Reali.  Gustavoja sot beri nja 10 faulle, per te cilat duhet mbasi te kishte marre dy te verdha.  Kroosi eshte i vetmi lojtar qe luajti mire te dyja ndeshjet. 

Badstubber eshte druvar dhe as krahasohet me Pepen, edhe pse ky i fundit ka probleme me disiplinen.  Marcelo nga ana tjeter eshte wingback tipik Brazilian dhe s'do ta quaja karagjoz.  Ai shperthimi ne fund qe beri nga mbrojtja ishte i shkelqyeshem, dhe u dhie vetem nga Higuain.

Alaba mire ndeshjen e pare, por jo aq mire kete ndeshje.

Bohu nje here i arsyeshem mor tutkall se su be qameti,bo..bo..bo...sa te keqinj ju tifozet e Barcelones mor burre,ore do sdo ti ,Bayerni sonte kunder Realit qe i papare,shume e veshtire tte te mbushesh mendjen ty smiley

tutkall hahahaha sa kohe pa nigjue smiley 

po rri rehat, se Barcelona rrafi Leverkusenin qe rrafi Bajernin

O Sali, po tifoz te Barcelones nga me nxorre?

Per mue kero kane qene e marta dhe e merkura me e bukur e kesaj jave.

Fiqo, e ke provu Siri akoma? you can set appointments and reminders:
When: May 19th.
Where: Munich
Title: German hegemony in soccer resumes.
Duration: The rest of this decade, including but not limited to Brasil 2014.
Attendees: Fiqo, Monda, Bradi, Swedi, Alidemsi, Teuta, Bota etc
Call in: Shen Heinekeni

Ej po mos na i hidh ne krahet e Chelsit shokt e deshperuar nga deshperimi qe prodhon vetem deshperim smiley
Zgjerroje rethin.

secili eshte i mundur te zgjedhe rrugen e mundimshme te mundimshme drejt mundimit

nderkohe qe per ne akoma me i gezushem do jete gezimi qe do na gezoje nga gezimi

smiley

http://youtu.be/wNRH7_Kd5Yc

(bayerische naechte - etliche dinge sind einfach unvermeidlich... ich mein' bayern, was sonst... immer? nicht immer... aber immer ofter... smiley )

 

Mora vesh qe SETI  sapo kishte kap nje sinjal tjeter nga Sagitarius. Po e deshifrojn. Ethshem. Ne 6 institute. Nga germat deri tani kan kap B, A, Y, E, dhe R. S'dihet cer do dali e fundit. Steven Hawkings tha qe me probabilitet prej 87.2% esht N. Te shofim tani.

Emo, hudhu pak anej nga fotot e Driteroit me Kadarene, hudhu! Se na ka marre malli per nje dore muhabet. smiley

lere se e pashe.

ironi me idealin tone.

njeri nga te dy mu duk si kacubej, po s'i jepja dot dum se cili. smiley

 

smiley E kisha harru emrin Kacubej.

smiley

ps. "capajev" ka qene

Bayern!!!!!

Realin dhe Barcelonen i keputi El Classico i te shtunes. Te dy skuadrat ishin te lodhura. Reali luajti te shtunen me formacionin baze. Bayern ka luajtur me rezervat. Me 21 prill kunder Werder mbajti ne stol Roben, Ribery, Cross, Boateng, Alaba, Gomez.

Po po. Por te pakten thuje tamam si e tha ai, se harrove te thuash dhe se Ronaldo kishte nje sezon me te mire se Messi.

Bayern!!! A dihet gjo a u kthy sot ne Toke ai topi i atij gazepit qi e coi penalltin per hatlla?
Mo i sukseshem se Corea del Nord dul.

S'dihet. Thuhet qe ka goditur Al Zawahirin ne Tora Bora dhe eshte ne duar te CIA.

Kompanija qi ka bo kpucet a atij normalisht duhet te dali me humbje dy vitet ne vazhdim.

Ej po ska dale akoma ai burre none me te sha nga tribuna kur je tu gjujt penalltine se e ha me top kokes.

Shume urime tifozave te Bayern, sidomos Mondes! Me vjen mire qe do jete finale me gjysme Gjermani dhe gjysme Angli brenda. Pa ia ulur meritat e padiskutueshme si klub, me mire qe u eliminua Barca. Ishte bere si Shumaker...iu merzit dynjase Formula 1 se vetem ai fitonte. smiley

bukur! shifet qarte Orlando duke festu golin smiley

El Loco Bielsa ne finale Europa Leage!!

Hallall, hallall, pu cfare ndeshje Bilbao sonte. I madh Bielsa, i çmendur por i madh, i ben te luajne futboll skuadrat ku shkon. Gjithmone me ka pelqyer.

Bilbao dihej por ajo  Valencia e qelbet na i prishi letrat.

Pse? Skedina? Ec mo. Po varja me gjithe skedina, jane bere si semundje, mbeten duke humbur parate dynjaja.

Nuk eshte puna tek paret dhe skedina,problemi eshte tek testi i inteligjences smiley

Po ti si e ke bilancin deri tani? Plus, minus?

Po ku flitet per minus mo vlla.

Po shume mire, me behet qejfi shume per ty.

Po gjithe bastaxhinjte kshu thojne ama smiley

Po pranej sjam minus pra se  dy tre here ne vit fus nga 10 euro.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).