Princi Leka II simbolizon Unitetin e Kombit. Princi Leka II eshte i ri ne moshe gje qe shembellen pastertine, vitalitetin, traditen e zakonet Shqiptare - Te shkuaren, e te ardhmen Shqiptare! Princi Leka II qendron jashte Politikes por me simbol ne kete 100 vjetor te shtetit Shqiptar. Gjyshi i tije eshte figura Historike qe i atribohet ndertimi i shtetit Shqiptar. Familja Mbreterore eshte nje familje Patriotike qe e ka deshmuar gjithnje dhe kjo per mbare Shqiperine natyrale.

A eshte Princi nje figure e pranueshme per President?

99 Komente

ik o kevjon ha ndonje akullore . gjyshi i tij ishte nje matian dinak qe erdhi ne fuqi me mbeshtetjen e serbve, qe u fali atyre si shperblim territore shqiptare, qe eleminoi kundershtaret e tij politike, qe lidhi marreveshje skllaveruse me Italine, qe iku si kusar ne diten me te veshtire te Atdhut dhe rrembeu dhe floririn ne arken e shtetit.Thuaji dhe keto qe te dale i plote portreti i nje "patrioti".

plus qe pyetja eshte pa sens sepse Leka J. eshte me biberon akoma.

Pric Leka simbolizon unitetin e kombit? Po gjyshi i tij marshoi drejt durresit me ushtrine serbe qe ishte vel me gjak shqiptari ne kosove, dhuroi terrootore shqiptare, ja mbathi kur duhej te mbronte Shqiperine, i biri qe  mbante veten per ushtarak medemek, bente sehir gjat luftes te kosoves (kishte shancin te bente dicka ne kete drejtim), dhe sot Leka i vocerr eshte ne prehrin e dores serbe ne Shqiperi. Si perfaqesoka kombin ai?

lol, ca pyetjeje.

Po mo, po... ia mbeshtes.

Ai qurrashi s'di shqip, dhe pse vazhdon jeton pa punuar me leke shqiptaresh.

cfare ka ai per ta mbeshtet? apo pse mori gocen e yllka mujos?

Me duket se kushtetuta e kerkon qe presidenti te jete te pakten mbi te 40-tat, keshtu qe kulupuci ka kohe te rritet e te tregoje edhe me pune e vepra se mund ta justifikoje vete kete post dhe jo per merite te gjyshit apo katragjyshit. Le qe c'merrit zeza. Ahmet Zogu - per mua mbetet tradhetar i kombit.   

Princi Leka II eshte i ri ne moshe gje qe shembellen pastertine, vitalitetin, traditen e zakonet Shqiptare

Princi Leka II qendron jashte Politikes por me simbol ne kete 100 vjetor te shtetit Shqiptar.

Familja Mbreterore eshte nje familje Patriotike qe e ka deshmuar gjithnje dhe kjo per mbare Shqiperine natyrale.

smiley

@Princi Leka II eshte i ri ne moshe gje qe shembellen pastertine, vitalitetin, traditen e zakonet Shqiptare

Ne traditen shqiptare hyn edhe kjo qe gjeja behet sefte naten e pare.Ku e di kevi jon qe Leka J eshte tradicional ne kete pike? smiley

ore puna eshte nese ky djale ka kualitet e duhura per ate pune... tani po te fillojme
tu bejme biografine njerzve se cka qene e gjyshi apo babai i tij, do ngaterrohemi keq fare.smiley. se keshtu i bie qe asnje nuk i ploteson kriteret te merret me politike ne Shqiperi. njeri e ka pasur babane antar te komitetit qendror, tjetri gjyshin ish bllokmen apo persekutor..,tjetri ish komunist dhe zakoni i 10-ere i "cenit".smiley ne biografi vazhdon.......

Qyfyre me keta biografiberesit, sepse kur ben ndokush biografine e ndonje figure publike qe keta mbeshtesin i hidhe ne fyt se percon stilin komunist te politikberjes dhe luftes se klasave, por per t'i bere biografine dikujt qe s'e honepsin dot as qe ngurrojne nje sekonde.

Epo Belulo përderisa ai e quan Patriotike veprat e gjyshit edhe të babait, atëhere tregon që po atë rrugë do ndjekë, apo jo?

Une e mbeshtes.

Djale i sjellshem, me paraqitje serioze, i edukuar e i formuar jashte vendit.

Sigurisht qe do kishte me teper impakt ne imazh sesa keta katnaret koke-sheshte lindur e rritur ne Shqiperi.

Hajde vlera hajde! Po shumica qe ke ketu te ppu me flamuj te huje, jane edukuar dhe formuar jashte shteti. Keshtu qe paskena nja 2000 kandidate para "princit" skep dhe kokesheshte Leka.

Familja e tij ka talle dhe talle lesht me Shqiptaret edhe ne kete kohe, se me leket qe ua mori Shqiptareve para 70+ vjetve jeton edhe sot.
E jep TV ketu, se si mbreti Shqiptar kishte bo buje duke shpenzuar leke ne Ritz (qe kishte pase nje kat per veti dhe sherbetoret) dhe ne Claridges hotel, qe keto te dy jane me te famshmit dhe me te shtrenjtet ne Europe.

Familja mbreterore e Anglise nuk ka ike as prej Londre, le mo te ike nga Anglia, kur eshte bombarduar londra dhe pallati i saj. Keshtu qe ai nuk duhet ta fuse veten ne politike me ate trashigimi qe ka, ose ta distancoje veten nga politika e parardhesve te tij.
Le qe nuk ka kapacitet per ate pune.

Anonim

E ke parasysh edukimin jashte shtetit te personit ne fjale?

 

Mos e krahasoni djaloshin pa universitet me personazhe shume te rendesishem e me kontribut decisiv per vendin e tyre. Shembulli i Bullgarise eshte irelevant me rastin tone. Ish pretendenti i fronit atje hoqi dore nga pretendimi i monarkise (cka keta tanet akoma nuk e kane bere pavaresisht....se mbajne detyra shteterore, ne nje republike) doli ne zgjedhje, dhe fitoi besimin e qytetareve bullgare, nepermjet votes. E perseris, nepermjet votes. Shtyu, maksimalisht procesint e aderimit te Bullgarise ne BE dhe u terhoq me dinjitet nga skena politike. Denjesisht, jo si lapangjoza, mbas njerit e tjetrit.

E fundit. Nje fakt qe dihet boterisht eshte qe ish pretenduesi i fronit, apo dhe kryesisht "familja mbreterore" shqiptare nuk ka asnje kontakt zyrtar me asnje monarki. Krejt e izoluar nga pjesa e monarkive europiane.

profesor doktor shkencash eshte dhe saliu. me publikime ne revista mjekesore ne bote, jo thjesht ne shqiperi... lidhje me ndonje mbreteri europiane, nuk ka. cfare dmth kjo? ta bejme mbret?

ke njerez 100 here me te shkolluar, me te zote, me te afte, me pa lidhje me monarkite europiane sesa ky cuni lekes. i bejme mbreter? jemi qe jemi.

Cuni i Lekes, qe ky i fundit ishte cuni i Ahmetit....deri tani ska ndritur ndonje gje. Jo vetem per opinionin publik por madje as per veten. Nga ana akademike, e ke me ca kurse disa mujorshme.

Saliun e ke bere mbret derisa sa i ke dhene voten. Ai zgjodhi Kryetar shteti,i cili i drejtohet djaloshit, me Princ.

Ai (kryeministri) te ofron cka "ti" ke me shume nevoje, politike-show te perditshem folklorik.

E gjitha kjo ne nje Republike Parlamentare. smiley

HAHAHAHAHA!! smiley

Wait! Wha?

I'm so confused! smiley

"perpleksd", sikur deshe me thon? smiley

Tani u ftillush! smiley

Gjyshi ketij, zoti Ahmet, u bo nga president, mbret!

Tani nipi do e mbylli ciklin dinastik duke u kthy ke pika e nisjes!

Nga princ ne president!

E kemi hak per qindvjetor! smiley

Qindvjetori kur e nxorri...

Nga i buron legjitimiteti i te (sh)quajturit "Princ" ketij qytetari te Republikes se Shqiperise? Madje, edhe pushtetaret e Republikes, i therrasin "Princ". C'ne? 

Princi Leka s'plotson kriteret.Nuk ka mush 40 vjec,s'e di a ka 10 vjet si shtetas shqiptare.

Gjithmone na ka hec ters ne! smiley

s'e kuptoj pyetjen ;a ka mundesi qe nje princ te behet president?!smiley

Princi Leka nuk e nxjerr qimen nga qulli, jo me te behet president.

Ai edhe per te dashuruar dashuron si Sander mafishtja, ka rrezik i kane propozuar femrat te parat. smiley

Pse akoma se ka nxjerre qimen thua?

E pashe te intervista te klani. Gazetarja i bente pyetjen printhit, pergjigjej princeresha per te, e ai rrinte si guhak. Po me vinte gjynah kur e shikoja. Le qe nuk shprehej dot sic duhej ne shqip.

Po 1 pyetje eshte o poppli si gjithe pyetjet e tjera. Blendi u myt tu i bo reklame Qebaptores se Topit qe hapi sot solemisht me 1 deputet e dy tre sekretare privat e une mos ta testoj Princin kshtu? per ate qe Princi eshte akoma i vogel e di edhe une po ne Shqiperi cfare s'ndodh. Njeri thote "ri-lindje" tjetri thote NANO e prit kur te bashkohet ri-lindja me Nanon. ndoshta eshte e mundshme qe me "konsensus" ti ulet mosha e Presidentit apo jo? Jane qe jane tu i bo edhe njehere sallate ligjet, ta bejne edhe kete.

Edhe pergjigjet te tipit "cfare eshte "kjo oferte" apo "shko e kev ha akullore" pergjigje jane smiley))

kev

Pyeta dhe me lart;a ka mundesi ,qe nje Princ te kandidoje per President?!

Ka !!! Pyetjen e pak te trashe...

Edhe ne Bullgari u be Princi/Mbreti Kryeminister. Po te ishim shtet Monark atehere nuk do te kishte nevoje per President, sepse nuk jemi, ka edhe ai te drejten si cdo qytetar tjeter te zgjidhet ....pasi ti kete plotesuar kushtet e te pranohet nga parlamenti sigurisht. Nuk ka pengesa!

kev

Nuk e kisha te pengesat ligjore,por ai vete ,se besoj ta doje nje gje te tille,perderisa perfaqeson nje forme tjeter qeverisjeje. Mu duk krejt pa lidhje fakti ,qe ti e shikon si kandidat te mire  per president ,nje qe nuk do republiken,por monarkine.

 

hahah a do ta donte ai vet??? smiley

a don ti gjin me u bo president?

sa gallate ,he!

princ e president,njesoj jane me pr..

 

 

Futi dhe nje salcice Kev.Hej na mbyten bebushat me biberon ne kete blog.

nuk e di pse bananet me duken me erotike. smiley

ehe smiley

ai i ha ai se... ne gjermani coku s'behen bananet! smiley

Me ngrohjen globale,cfare s'ben vakismiley

ngaqe gjermania njihet per salcice, prandaj thashe. nga te ngrohtet pastaj, ca s'haet. bile dhe akullorja e ngrohte haet. najs! smiley

Ore,ki kujdes me keta shembuj erotike ,se ka dhe minorene ketusmiley

 

pse, qe kur na qenkan ndaluar salcicet per minorenet?

nuk fshihet ajo qe i the.. smiley 

cfare fshiu,se s'e kisha mendjensmiley

if need be, the hosts of heaven would fight me free.

Ti edhe je shume besues, edhe shkruan shume erotizma. nc nc smiley

pse gjembo, nuk ka salcice ti? apo ate mortadellen e korces... mos thuaj qe s'e ke provuar ndonjehere. smiley ku eshte erotizma aty?

pastaj, kush te tha qe ai qe beson nuk njihka erotizma? adami ne oficine i beri kalamajte? apo i porositi ne ebay? po pse, bilbilin dhe bilbileshen, kush i beri?

Kur mrriti princi me nusen ne JFK per 100 vjetorin e Vatres i priste nje turme fosilesh me dy pash mustaqe dhe me flamure shqiptare dhe amerikane. U shqyen duke bere foto me ciftin dhe duke i rras mustaqet ne faqe. Me te ardhe me vjelle. U habit mileti ne "waiting area".

Princ Leka i 2 , kam pershtypjen qe eshte shume me i paster dhe atdhetar se krokodilet qe drejtojne Shqiperine, mirpo nuk mendoj se eshte per President, jo vetem mosha, por edhe eksperienca e paket ne Shqiperi. Ai mund te ishte mire si minister i jashtem, ose zevendes minister i jashtem. 

Edhe Drejtor Drejtorie mund ta beje.

Eshte me duket tashme, apo jo? Te pakten ishte dicka kur minister ishte Basha.

Me i paster dhe me artdhetar eshte Ver Llapa... edhe ai nuk eshte i korruptuar, shikon punen e vet...... dhe nuk i ka dal asii llaf per pune te pista........

veri s'kandidon dot, s'ka konsesusin e ekrem spahise smiley

Hidhi nje teme kot si nje gur ne lume dhe peshqit kurre s'te zhgenjejne, derisa ta bejne mal me komente leshtjerese.

                                                                              Shopenhauer

Pyetja ka nji palidhsi ne mes, si bicim gjys absurditeti.

Ok, argumentohet se Leka II mund te simbolizoje te 'miren e perbashket' (qe mund te jete shume e vertete), por per kte ai duhet te kandidoje  permes nji institucioni qi ngrihet mbi bipartisanshipin.

Per mu institucioni ka me shume peshe se personi, andaj Leka II duhet ti qendroje sa me larg atij institucioni apo shoqnimit me te nqs ka 2 pare mend.

Mungesa e nji 'te mire te perbashket' pasqyron 1farsoj edhe hendekun e intitucioneve te politizume shqiptare.

Keshtu Monarkia, Pleqnia shqiptare (Senati, kur ti vije koha), ene Feja (perfaqsuesit e bashkive fetare) duhet te qendrojne gjithnji jashte e mbi politiken e perditshme. 

une pervete jam per mbreteri. dmth qe mbreti te jete president i perhershem. keshtu qe shpetojme edhe nga nje andralle e tepert, se cilin aparatçik te radhes te zgjedhim si president. 

aq me teper, po ketu do te vije gjithe bota. sepse jo per gje, por vetem mbreterite aktuale do t'i shpetojne krizes famoze qe eshte duke ardhur e qe do jete fatale per shume shtete. 

te jemi te zgjuar (se fatkeqesiht jemi loqe) mund ta parakalojme boten ne kthese, e me ket rast, eliminojme me nje te fshire gome, distancen qe na ndan nga ajo, sidomos ne organizim e disipline shteterore. 

nuk behet stan me lepuj, thote poplli.

Une mbeshtes Rremen, eshte nje ballist i 38 te lagjia ime. Nqs do votojme per keta te mbreteriste te pakten te votojme per nje qe ka qene gjalle ne kohe te Zogut. 

Nuk ben. Balli ka qene ne opozite me Legalitetin e Zogut.

balli ka qene per republike. vete fjala Balli kombetar supozonte qe mos ishte mbreti ne balle te kombit. megjithese natyrisht nuk ishte per ndryshim te dhunshem te strukturave. (si komunistet psh)

po mos kishte plas lufta boterore, do ishim persmari sot. mgjth nuk jemi popull shtet formues prej natyre. qytet-shtetet do na shkonin me per hak.

sa te rroc do mesoc i thone kesaj, faleminderi te dyve. Iku shanci i Rremes. 

Kevinjoni po ben punen e armikut m'duket mu. Ndonese keshilli i ministrave (ai pe verteti) e ka qeth fjalen e Permjerit, ky i funit talli leshte te okazion "Vatra". Princi e kapi icik me vonese, se ju desh gjer sa tja perkthenin ata te shpures, po u merzit shume ama...

Cfare tha?

Se mos e ka marr vesh njeri ca ka thene ndonjehere Princi. Une.... Shqiperia shume e mire.... une djali i Lekes.... ok! Ja ca tha!

Lavderoi mbretin, per do pune te mira qe boni, per mbrojtje te vlerave te nalta shqyptare, per do jete qe shpetoi, qe ja hudhi facizhmes dhe nazizmes smiley gjithe salla tu qesh me thane.. smiley 

Te njejtin mbret te cilit i vrau nje a dy mbeshtetes atehere kur u kontestuan rezultatet e referendumit?

Edhe mbret, dhe president?! Pse jo, ne Shqiperi lejohet gjithcka? 

nuk eshte gje mbret tjetri. kuptohet fjala eshte a e pranojne shqiptaret qe ta kene si president. 

natyrisht qe shiptaret nuk e pranojne. shqiptaret asnjehere nuk kane dashur shtet, dmth te kene mbret apo president. shqiptareve gjithmone pushteti u eshte imponuar nga LART, me ndihme bile te forcave te huaja kurdohere. vetem keshtu nenshtrohen keta derra njerez. prej forces.

keta jane shqiptaret. 

Une: Po mirë mo, atij princit tuaj i keni thënë gjë ju për këtë? 
Ti: JO! E pse t'i themi?! 
Une: Si pse t'i thuash? Po ai është i zoti i punës mo!
Ti: Uuuuu aman, e ky i zoti na qenka Priiinciii! He mo ti, he, se te ishte aq i zoti ai...

Hej, po dmth po nuk dujten robt ket capaculin jane derra e? Di nje shprehje me derr, por po ta kursej. smiley  

Sipas teje nje mbret i cili e le popullin ne oren me te keqe i duhet dhene mundesia per t'u bere president? Ky eshte nipi i mbretit Zog, dhe ai mbahet mend per ca gjera jo shume pozitive ne historine Shqiptare. Tani mundesia qe ky te ndjeke rrugen e gjyshit eshte shume e larte. Edhe pse, keta qe kane ardhur pas mbretit Zog kane bere shume te keqija, e do vazhdojne te bejne. Fati i keq i shqiptareve!

Po ai s'e la kombin se e braktisi, de. ai e la nga trimeria. per t[i treguar grekut qe une te pushtoj vetem! 

(PS: benzin ma ka bo dhurat hitleri.)

me ate kuptim e kisha qe e braktisi...

po nuk e braktisi pra. ai shkoi per te pushtuar camerine dhe organizuar greket ne lufte, se per shqiptaret i la mire, me ushtri dhe armatim modern, ne duar te sigurta.

po, po ate beri me devotshmeri dhe trimeri. bemat e tij jane te panumerta smiley

Ja ku kemi kronikanin e tij. t'i shpjegon se dhe ku qendrojne ne tablone gjigande te historise sone kombetare. edhe moralisht i shpjegon. smiley

shiko se Kurreshtari do jete komunist, jo nga ata te celules tende kuptohet smiley. E bo per te diskretitu oborrin...

ai e ka kusheri te dyte, qy...

si i bie tani, qe ky te jete kusheri i dyte i PKSHse... i atij grupi komunistesh, apo jo? kusherinjte e dyte komuniste. smiley

bythen them do ja lepije ti enverit veç per nje foto me te. apo jo ? 

apo ti je besnik vetem i ideollogjise komuniste ? 

po ty te bie zari gjithmone skic... dhe je shume kombustibel.

nuk vrau asnje shqiptar italiani perkundrazi ndertoi gjerat me te bukura qe ka shqiperia edhe sot. per çfare ore te keqe po na flet ? Zogu iku pikerisht qe ardhja e italise te konsiderohej pushtim dhe jo shetitje ne bregdetin shqiptar (siç ne fakt ishte)

shqiperine E MADHE ta krijoi DIREKT ky qafir italiani. vete ke per te vdek pa e pare ndonjehere. me pampor i shkum si kaçamidhat dhe u hudhem ne qaf te tij, disa vjet me vone. 

ti rron me paragjykime vajz, apo grua te kemi ?

Zotrule ke me banane.po zgjerohet tregu smiley

yay``kercim``

Te mjaftojne?smiley

nga levizjet e dores ky  djathtas duket mashkulli qe po ben nxemjen smiley

Ju ,po s'u nxehet ,asgje s'bekenismiley

Kjo besoj i referohet eksperiences personale smiley

e kupton vete ,tismiley

hmmm.

At'here per ty eshte okay mbreti ja italine pa asnje perpjekje, asnje rezistence, vetem ngaqe ky pushtuesi i mire na ndertoi ca ndertesa qe po i gezojme edhe sot?

 

ça perpjekje te bente moj e kadriut ? me pistoleten e brezit qe e kishte vetem per bukuri ? pse kujton se enveri do te luftonte me arme ne brez po ta sulmonin. po tunelin ne bllok per çfare e ndertoi, jo per t'ja mbathur ?

zogu siç dhe po lodhem duke e shpjeguar, duke mos qene rob i trashe, e kuptoi fundin e mbreterive te europes lindore, shtete te pa konsoliduara ekonomikisht (dmth te varfra ne ekstrem) sepse te sapo dala nga renia e perandorise osmane.  siç mund ta dish dhe vete asnje mbret nuk  e shpetoi pushtetin ne lindje po u futen nen ombrellen e rusit qe e kish perzen mbretin e tij i pari. perse te rezistonte atehere zogu ?

hajt tani shko se nuk do te te shpjegoj historine e botes. ke zotrulesin si mesues, kamunistin anglez. 

urdhero!!!!!!!!te bej ate qe po bejne te gjithe princat me statusin e tij ne bote!

Mos e ulni pjacen e Presidentit,  deri ne kete banalitet !

Eh o grave jetojme ne kohen e banalitetit...

Grava..... po ky a e ben dot...???????

Me mire nga... "princi

jo

e mire,mos bej kshu.

jo pra, jo

princi leka smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).