Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri Romana Vlahutin mund të ketë marrë shumë pyetje gjatë karrierës së saj, por unë kam bindjen se kjo është e para e këtij lloji. Një gazetar i Balkanweb i shkon problemit drejt e në zemër me një artikull prej dy paragrafësh ku i bën pyetjen e vështirë, "Me dinamit i ke krehur flokët?". Mund të tingëllojë si diçka nga shkolla fillore, por është në fakt pyetje nga një i apo e rritur që paguhet si gazetar/e profesionist/e për të pasqyruar të vërtetat. Mezi pres që zonja nga Kroacia tu kthejë përgjigje pyetjeve të forta të shtypit shqiptar. Ndërkohë jam kurioz të di edhe se e kujt është mendia gjeniale dhe zemra guximtare që i doli ballas ambasadores për kaçurrelat.

22 Komente

Meqe pyetja s'eshte e formes "o motra, ç'u ke bere flokeve, me dinamit i ke krehur" ose ndonje variant i ngjashem por qe fillon gjithmone me "o motra" gazetari s'eshte vlonjat. Dhe s'di te tregoje barcaleta.

Hihihi! 

Dune dhe rroga pastaj! smiley

heren tjeter, kur gazetari vlonjat ta kete  fare prane zonjen Vlahutin, presim ti thote:  o motra, bej çik tutje se na beri leshi qark te shkurter.

po sikur rri ter diten te kali trojes jo sikur je ne hollande smiley

Gazetari s'eshte vlonjat! 

ne si kunderpergjigje te dergojme aleksander gjoken ambasador ne BE. 

E mire Blend pse merzitesh?

ne republik bananesh jeton

Eshte majmuni ne mua qe ngre krye.

Blend - ndoshta jam gabim por ve re disa prurje jo te pakta na ana jote te kategorise 'acarim nervash'. E mbaj mend kur u ktheve nga US dhe kishe shume entuziazem qe e ke kthyer ne projekte interesante ne Shqiperi. Do isha i interesuar te kuptoja si ndihesh mbas sa vitesh qe je kthyer. Ndoshta nje postim i vecante i dedikuar kesaj teme do ishte me vend. Po ta kerkoj sepse e di qe nuk do marr nje pergjigje bardh e zi por gri dhe me nuance dhe kete pres. Sido qe te jene rrethanat e cdo peshku aty ku eshte besoj se sadopak do kishte interes per opinion tend ne kete teme.

Eshte interesante. Do perpiqem te bej dicka qe te mos jete e merzitshme, as e zhanrit "edhe me per Belulin".

Beluli bjeri ketij Qorrit se te ka ngatarru batuten e emrit! O Qoooorr ajo eshte

"Doni me per Belulin?"

Ooooo Guçe, hajvan me di ti mua qe te mos di sesi eshte "Doni me per Belulin?"? M'pelqe variacioni o lla... ca ke ti? smiley

Mos ka qene ajo gazetaria me cica jasht smiley

Apo e pushuan  ate ,se pranoi kontraten e playboy-it lol

 

linku nuk aludon qe ky gazetari e kishte pyetur me vertet kete ... ???

S'thua shyqyr?

Po te ishte vlonjat tamam ai do ia kishte bere pyetjen "O Motra po ty moj te ka plas bomba ne dore qe te jane bere floket ashtu".....menyren si e ka thene ky birbua duket qarte qe eshte wannabe vlonjat.....smiley

A thua BE-ja do merret me shqyrtimin e Balkanweb-it ?

te shohim cdo thote shoqa Romana ne mbledhjen e partise

Shprehja me 5 yje smiley

Besoj se per budallaleqe kreative s'na del kush perpara.Ja dhe disa shprehje nga ato anet e mia :

"E paske frizuren si me pas luftu me elektro-kosoven" - thuhej per vajza me floke si te Vlahutinit

"Sa tu pasken rrit shkronjat e bluzes" - thuhej per ndonje vajze cicemadhe

"Djali me mikrofon ne dore"-thuhej per ndonje homoseksual 

smiley

Qorro kur e lexova kete lajmin mu duk taman carllik gazetarushesh qe bejne lajme me batuta te vjedhme ne facebook. Ne fakt me kapi e qeshmja tu imagjinu se ne car sikleti do jete fut personi qe ben pasqyren e shtypit te misioni i BE-se ne Tirane.

Të fshihet ndonjë  ide dekonspirative, vallë, se nuk mund të jetë kaq teveqel djali !!! 

smiley

Blendo, po ç'pate qe e hoqe komentin. Ti e di qe te respektoj , por kjo me duket dobesi nga ana jote. 

 

Nuk e kam heq une Pjero. Mos u merzit se dhe mua m'i heqin naiher kur i bej per te heq. S'ka qeder.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).