Blendi Salaj

HMS Bounty sinks in the Atlantic Ocean off the coast of North Carolina on Monday. Photograph: USCG/Tim Kukl/EPA

Dëshmi në vetën e parë mbi përjetimet me Uraganin për të cilin po flet gjithë bota.

Edhe pse e dashuruar prej vitesh me një djalë shqiptar, intervista e Andresës në MAPO tingëllon përçmuese

Mustafa Nano flet lirshëm me kolegen Mira Kazhani, dhe banaliteti del në faqe të parë

Historia e pazakontë e Timothy Kurek, homofobit që "u bë gay" për një vit, dhe shkroi një libër mbi këtë përvojë që e ndryshoi rrënjësisht.

Trakte (?) (37)

Keto flete (anonime) nuk duken si posterat me lluster te partive politike, por kane nisur te stolisin trungjet e pemeve gjithesesi.

Pas takimit me ministrin e jashtëm grek, Panariti trajtohet me një flamur të përmbysur

Në mbështetje të ish të burgosurve poltikë

Por pa muzikën!!!

Me te burgosurit politike ne greve urie - Shpetim Karamuca,26 vjet burg, diagnostikuar me kancer ne varferi te plote!!!

Rama ka postuar në Twitter foto të shkrepura dje me të ish të burgosurit politikë në grevë urie

Prej gjashte ditesh ne greven e urise, 25 ish te burgosur politike qendrojne ne trotuare tek Komuna e Parisit. Nder ta Gjergj Ndreca, qe telefonoi sot radion.

Lajmet Skiç

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

Ndrea Prendi rrëfen anën e tij të ngjarjes. Dhe është një "Bombë"!

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë.

A u ofendua Presidenti nga thumbat e regjizorit të madh? "Jooo" - thotë Obama. "Jam tifoz i zjarrtë."

Kreshnik Spahiu i ka ashpërsuar tonet akoma më tej, duke quajtur Kryeministrin "Fytyra e krimit"

I postoj keto foto me shume trishtim. Zjarret qe kane djegur vargmalin ne jug te dajtit, e kane demtuar dhe shemtuar ate ne menyre dramatike. Shpresoj qe te mos ndodhe e njejta gje me Dajtin. Dje drejtori i sherbimit pyjor doli ne TV dhe dha keto garanci: "Atëherë ju them me garanci të plotë, që nuk ka rrezik Parku Kombëtar. Ne i kemi mbajtur gjithnjë nën vëzhgim këtë vatër zjarri dhe po e vëzhgojmë akoma më tej. Po e bën shumë të pamundur ndërjhyrjen nga toka, pasi terreni është shumë i vështirë, megjithatë ju garantojmë që nuk përbën asnjë lloj rreziku për Parkun Kombëtar" 

Si thuhet kur puna bëhet si mos më keq?

Ka "gdhendur" emrin e tij me majën e një çelësi mbi trupin e luanit në portën e lashtë të Butrintit

Faqet