Dmth per peshqit ketu :P

330 Komente

Per ty klesidra mendoj qe je si shpirt.. smiley (meqe nuk te njof smiley)

edhe une mendoj qe klesidra eshte si shpirt. smiley

mu "m'gjujti" 1 here online gjembi dhe qe athere shof endrra me frike. Po n'pergjithsi nuk duket rob i keq

Ajo "e gjuajtura" do kete qene pjese e enderres o bredharak.

sade e kaco grepin ne ti gjembo..

 Gjembi gjuan? sma merr menja.

xheloz brado eee? smiley

gjembin e kemi flori. smiley

Pse jo? Ti te hidhesh ne gryke kur te prekin venusin smiley

Tani ke filluar ti therrasesh venuska smiley

ashtu i kam thirrur gjithmone mo njeri krejtesisht i zhytur ne korrupsion dhe ligjthymje (pa leje) te jashteligjshme. Pervecse je tifoz futbolli vetem me skuadra te keqia. smiley

gjembi, refuzoje bradin... e shef si ngacmon kot? smiley

 Asgje nuk mendoj per njeri tjetrin.

ti klesidra ke pas qene top antare deri sa fillove te besh pyetje varitrapt si puna e ksaj.. tema ku tgjithe mblidhen ne reth edhe fillojne masturbojne nj-tj..

 eshte bere pikerisht sic tha njeri nga peshqit per te kuptuar si jemi....sa duhemi e sa lyejme e njgyejme njeri_tjetrin smiley

vallai, jom me bradin ktu. me nje perjashtim...ca m* do bradi ne ket forum ahahaha

 noshke,me thuj te drejten,pse ti e ke marre vesht nojhere se cdreqin do ne kete forum?

po si e there dashin mu para bashkise mer ... katal fare paske qen 

Kles, ta hongsha zemren smiley

Kam pershtypje qe kjo teme ka per te pas shume komente dhe ka per te fut ne sherr shume peshq smiley

ka per te fut...

Nuk e besoj smiley

e ka fillu keq kjo... me te futme, me te dhimbme... na ngriti temperaturen. smiley

Goce e re ajo i zjen gjaku per peshqit me fal i mbeshtillen mendimet smiley.. .. Big Grin

bradin e mpiu fare njehere... iku bradi per pambuk. smileysmiley

 Mendoj se eshte pershtypje e gabuar,se edhe pyetja eshte pak e shpjegueshme,pse do thuash ti,ja si te mendoj une ty akullore,1,80 e gjate,62 kg,dhe kur qesh te behet nje grope tek faqja.

me sa po shof brado, it's u + ur hand tonight ... smiley do ta kuptosh kur te shohesh veten para pasqyres dhe te konstatosh sa mund te jesh fishkur. smiley

 Unë mendoj se gjysma e peshqve janë kopukë. 

 

Pse me thike mik, pse me thike? Edhe ne si mbajte mend emrat, perdor CTRL+(C/P)..

 Mu kujtu ajo barcaleta e atij që hyri më një klub e tha: gjysma nga ju janë shkrdhta. 

Doja me e provu a ecën si strategji online. smiley

dashin dhe dashnitë, shqiptarët i presin me thikë masanej.

 

 Julo,mos i fut te gjithe ne nje thes,une per vete nuk ndjehem fare kopuk.

Ja, e thashe une... dhe papritur ne mbreterine e peshkut pa uje, peshqit filluan te pinin bira dhe te benin shere smiley

 Akullore,pihet birra,bira...........nuk pihet.

epo te "r" e ka lezetin batuta smiley

As sheret nuk behen, behen sherret. Lexoje mire gocen se e ka thone me theks burash.

e ka fjalen per burat ajo jo per burrat Big Grin

 Une e thashe i pari, po kur e tha ketlina qeshe. Mire, mire, pse ca u bona une, antichrist?

he mo se nje minute para meje ishe, une e kisha shtypur para teje butonin rrembe te qeshuren.. smiley

Lulian, une i lexova te dyja komentet njekohesisht dhe qeshja ishte per te dyja smiley

Ne lidhje me antichristin, nuk te ka cilesuar njeri te tille. Fakti qe nuk me ka pelqyer dicka e shkruar nuk do te thote qe une te bej direkt paragjykime te tilla.

 

 

 He mi se bera rolin e ekzagjeruar te viktimes, dhe ti.

Po viktime qenkam une dmth, qe e hengra smiley

 Ekzatamon komsa

 Ravi the best, fuck the rest. Kjo persa i perket femrave.

 Per burrat nuk flas, se jane burra, ata qe jane te tille smiley Pastaj ka kategori mix: meshkuj qe bejne si gra (Politicshow, Lefty, Gbakalli) e gra qe ngjajne si meshkuj (s'po harxhoj bojen e ekranit me nofkat perkatese).  Ne teresi PPU s'ka c'te jete tjeter veç nje miniature e shoqerise shqiptare, pra ketu mund te gjesh te gjithe llojet e mundshme te njerezve, e nuk eshte aspak gje e keq kjo smiley

pra ketu mund te gjesh te gjithe llojet e mundshme te njerezve,

ke shume te drejte, pyll pa derra nuk ka, ishalla nuk keni ndonje majmun apo ndonje shimpaze ne mesin e peshkut.. smiley

naten te gjitheve... dhe mos u zini.

albo... c'ne ne gjendje dasme te perhershme ti xhan...? te gjitha dollite me kallash do i ngresh? smiley

 Ik ti ik se te bejne apelin smiley

brado, per ravin :X isha kthyer, te pakten sa per ta pershendetur. ju te tjeret... jeni si paguret e coca coles ne Lane: te perhershme. pa ofeze per asnjerin. lana lume shume i bukur dhe blu fare, sidomos per keto kater vjet. ju du fort te gjiffve. smiley

 "Te vertetat jane si fishekzjarret: kenaqin te miret dhe hidherojne te keqinjte" (duhet me e Copyright kete, apo s'eshte e sapobere smiley).

 Naten e mire!

 Une mendoj se peshqit te nxjerrin syte smiley

 Kushdo prej jush qe pranon nje profil psikologjik te bere enkas nga une, le te ma kerkoje smiley Mjafton qe te mos nxeheni per gjerat qe do them. 

 Po filxhan shikon ti?

Nuk ka laluce qe nuk din te shofi ashtu biles edhe pjaten e filxhanit e lexojne.. smiley

 Eh, thuaj, me mire nami... se syrin s'e gjen me! smiley

 Une s'jam laluc a te qifja smiley

 Shyqyr, te pakten, se na hoqe merakun... smiley

 Une du, une du!!!!! smiley

Une te kam provuar keshtu qe kam frike tani per here te dyte..  Big Grin

ah, paska nisur gallata e radhes? smiley

 Thuj Llukanit te mprehe gersheret smiley

thuaja vete, qe te marre vesh se c'mendon per te smiley

 O Llukon, t'kom thon

 Pak si e tensionuar per tu quajtur gallate findis.

hormonet duhet ta kene fajin smiley

 Jo! Fajin e ka Saliu!

 @mrroklla

 Fiziku: i imet, gjatesia 1.70 - 1.75, mban pak mjekerr.Karakteri: Njeri i shoqerueshem dhe social. I zhveshur nga paragjykimet. Xheloz per gjerat e veta.  Ka veshtiresi ne raportet me njerez te heshtur ose te ashtuquajtur "te urte". Duhanpires. Te vecantat: sens te spikatur humori, femraxhi i afte, pertac.

 HAHAHAHAHAHA!!!

I LOVE U!!!! smiley

 

 

Me thuaj ku ia kam futur kot. Te lutem! 

 Vetem ke gjonat e kqija xhan, vetem ke pertaclliku! smiley

Po punojme sa po na del qumshi qe ka pi gjyshi i babes nga nona e vet smiley

T'tjerat i ke fiks! 

Per djegs-llikun... I plead "Nolo_contendere"!! smiley

 

 p.s.

Nuk ja ke fut "kot"!

Thjeshte nuk i ke ra n'koke! 

 Pse ma dhe me link t'vikipedhias? Kam bere 5 fuckin vjet latinisht... smiley

E shef? Punetori nuk e pershkruan veprimtarine e tij profesionale me nxjerrje qumshti e kesisoj gjerash... megjithate me mire qe jam gabuar persa i perket pertacise.

 smiley

Pa t'keq, pa t'keq!!! 

 

 po mu a do ma bosh ihere ......??????? nuk te merzitem fare.....

Po vloka kazoni rrobave smiley. Ato te bardhat po marrkan boje e ato me boje po zberdhyleshkan smiley

hahahaha, mrroklla! smiley

 Pse qesh ti? smiley 

 

Peshkut nuk i del kurre boja,i  bardhe behet, e boja si del.

Me duket se e ka thene P.Th kete !

 @zotrules

Fiziku: Rrumbullakosje te aty-ketushme, gjatesia 1.73, lekure e ashper.

Karakteri: Eshte i ngjashem ne klimen tropikale por jo i automatizuar si ajo. Adhuron debatin por jo rezultatin e tij, ka dite ne te cilat s'thith fare dhe mban qendrim feminor te tipit "S'dua dhe pike.". I gjithanshem persa i perket njohurive. Anelastik. Kumarxhi. Ngjan si nje shporte ku frutat e para, ato ne fund, jane plot dhimbje, me pas vjen nje shtrese me arra e lajthi te ngurta, e persiper ka lule aromatike, hithra dhe tek tuk ca verige rrushi qe duhet ngrene kokerr me kokerr. 

Veçorite: Njohes i shkelqyer i psikes njerezore (jo sa une smiley), moskokcares ne thelb, aventurier ne shume fusha.

Big Grin Dergoja ne mesazh,se mos i presin me gershere komentet dhe te iken mundi kotBig Grin.

o zot sa me ke kenaq albo... smiley

ta kap nga fillimi?

fiziku: po hape njehere profilin, se ve nganjehere foto aty une. ndersa flasim une kam nje foto ku mund te shohesh "rrumbullakosjet" smiley

debatin s'e du hic. du thjesht tjetri qe kam perballe te perdore trurin. me kenaq ai qe perdor llogjiken.

s'dua dhe pike: jam gjithe kohen, konstant. por ja qe nuk jam me te tjeret.

njohurite: duhet analize dhe njohje(ose prove) per kete. smiley kemi shume te ditur ne peshk. nuk flas dot une.

anelastik: depende.

kumari: asnjehere ne jeten time.

shporta: afrohet.

vecorite: (njohes)... njesoj si te "njohurite"(siper).

smiley

shume falemnderit... me ke kenaqur fare. smiley 1000 vjec u befsh.

 Sipas ketyre saktesimeve i bie te kem gabuar gjysmen, kjo do te thote qe sot je ne ate diten kur s'thith dhe ke thjesht qejf te kundershtosh smileysmiley

 Bej shaka. E kam shume me te kollajte te analizoj gjinine femerore, ceshtje polesh smiley

gjysmen? as foton e profilit! imagjinoje. smiley

te du fort. smiley

Po jap konsideratat e mija per keta qe kane shkrujt ketu se te tjeret qe s'jane krujt s'po i ngacmoj:

1) Klesidra Asparager - goce e fresket dhe me kripe

2) zotrules - djale i ndershem shpesh here edhe naiv

3) bredharaku - Cun interesant. Ka fiksim Idrizin (edhe mund ta kuptojme per kete)

4) gjembi - s'di ca te them

5) bushi- djale i mire

6) brad - cun flori. mafjoz i vjeter. e ka kuptu qe jeta duhet marre me qetesi.

7) twintip - vdes me gjujt cfare nuk i pelqen. ka raste qe perdor edhe dhune.

8) noshkaido - katnar i penduar.

9) Ruzhdija - ca me thone per ruzhdijen. flet vete.

10) Magnum - Kalon kohen bukur ketu tek peshku. I ka qef akulloret.

11) ketlina - Vajze e qeshur, me nuanca poetike.

12) Oranje - Ve ndjenjen revolucionare para se gjithash. (hajd se do rritet.)

13) Luliani - Artist

14) Albanoid - Thote se ka leke, prona dhe te njohur te rendesishem. Mund te kete edhe te ardhme.

15) Ana H - Si rrush

16) Finisterre - Artiste

17) mroklla - cun tirone, ca me thone me shume

18) fh - s'di ca te them

19) lumidrin - klerikali i persekutuar i shekullit

 Vallahi kokerr leku s'kam, madje dhe eurot me pikatore smiley

Po ti kush je qe te japim konsideraten dhe per ty?  smiley

 

Po ti kush je qe te japim konsideraten dhe per ty?

Ai eshte AI qe na shef na vezhgon dhe ne fund na vlereson.. smiley

Flm Anonim...smiley

vallai s'di as vete smiley

 HAHAHAHAHAHA!!!! smiley  

Me pelqen guximi yt, une nuk njoh veten, jo me te tjeret.

Konsideraten ( njohjen)  tende do e kem parasysh, te shikoj ne vetvete, sa jam klerikal e sa jam i persekutuar .

Po kam nevoje per nje sqarim, " i shekullit" e ke fjalen per shekullin e kaluar ?

smiley oksidenti i thote piano

qeke sajkik ti mer....po profilin e mini-me, e bo dot? smiley 

 Nosh djali, a mu je t'u m'thane?

ene ti mo, sajkik je

 Une s'jam "ene", "ene" jane te tjeret ne kete rast. Kshq tani per tani, s'du smiley

 8) Katnar i penduar 

smiley

smiley

po me kacavide e there dashin mer qe as katnar s'quhesh, se katnari di me perdor thiken 

 me pirun o i penduar,me pirun.

smiley

qafsh hajrien... 

me fal nosho, po dhe per kete qe sapo ke thene duhet te pendohesh.smiley

ika se ma nxorret gjumin... edepseze! kam nje jave qe e shtyj me 2 ore gjume ne dite... smiley

 

ika se ma nxorret gjumin

nje sy mbyllur dhe nje sy hapur duke kontrolluar peshkun nga celulari le nam fli ore gjume shejtan.. smiley

Radha...

... e femrave kuptohet... smiley

  90 % te shkelqyer

   7 % te mire

   3 % çka ...

Peshqit smiley

http://friendsseminarystephan.pbworks.com/f/1274835368/fish_select_fresh.jpg

uuuu sa te bukur! une zgjedh ate me bisht palloi (dy variante)

 pse mi rembeve.....un po zgjedh te fundit fare

te dyja variantet i zure? smiley

 jo vetem ate green

smiley nje koleksioni i dimrit nje i veres, pooor, nese do isha e shtrenguar te zgjidhja vetem nje, zgjedh ate me tonalitete te se kaltres.

P.s. kushtokan rreth 50$ cifti smiley  

p.s. 2. heemmm gjeta nje tjeter qe me pelqen me shume. U quajtka Red Lace Snakeskin.

i gezofsh te dyja! smiley mua po ma ben me sy ai black wakin goldfish smiley

smiley flm

sa i bukur dhe p.s. 2 smiley

prit se po te qeras me nje cike haviar Beluga pa peshku qepen te haje smiley

u pa kjo pune smiley

http://www.caviarexpress.com/caviar-and-champagne-1.jpg

Hajt Gezuar smiley !

Gezuar! smileysmiley

 

ose:

Kush do ta haje karremin vajti kjo pune... smiley

-ku punon vellaaa

-turni trete ke peshku smiley

I dashka te dyja kjo,edhe bishtin edhe palloin.

 Ketlina, je gati? smiley

Mua ma ke bere te pares ti apo harrove? Big Grin

 Ouuuuu?

smiley

Thashe te ta beja dhe nje here, me gjate, me thelle smiley

Eshte e mjaftueshme per mua hera e pare. Njehere qellohet ne shenje pastaj fillon dhe genjen..  Big Grin

Brad mos e merr me kuptim figurativ ate qe thashe une se e kisha drejt e drejt mendimin smiley

 Drejt e drejt u mor, rri e qete smiley

Nuk kam perse ta kem problem te qenurit gabim, pasi s'marr pagese per keto psikologjisjet. Gjithsesi ty te kam shume mire parasysh, do e lexosh neser e do me thuash.

 UN JAM GATI!!

 nga nje her ngatrohesh po sta pa syri nuk njihet peshku  smiley

 Jo per pordhe, por per aktivitete me interesante, me duhet te shkeputem per sonte. Gjithsesi listen e kam gati per damoni:

1- Klesidra2- Ketlina (me thelle)3- Ana HDulcis in fundo - Fin Fine smiley Naten e mire te gjitheve!

Qe ju me flamur talian te hapni barkun edhe virtualisht..Ps. Edhe qe peshqve u pelqen te masturbojne ne grup.

 THNX....KUR TE KEM NJE FL TJETER DO E BEJ PRAP TE NJETEN PYETJE EDHE UROJ QE PO TKETE FLAMUR SHQIPTAR APO DANES APO SPANJOLL TE TE MBLIDHET SIKUR TE KESH NGRENE VEZE TE ZIER

Ik moj pickuriqe..

Nga Peshqit vetem ALBANOID kam taku kur ishte cironke , ca mendoj per te , Lad 50% ska internet te mire qe te mushet 100% smiley

 

Dicka rreth vetes: me pelqen Japraku dhe kriklli modh smiley

 

 

 Korrigjoje mer derr, LAB thuaj smiley Jam 50% per ceshtje gjenetike, jo internetike. Ma boj gati i Pepsi edhe hudhe nji L&M t'kuqe... 

e se nga nxitmi smiley

Tani po ja vle me pi pepsi se ka dhurata smiley

 

meanwhile, Phyllies dhe Connie (76 dhe 84 vjec), 2 antare nderi te ppu, sapo u martun ne NY

Phyllis Siegel & Connie Kopelov

ky lajm s`ka fare lidhje me temen. smiley

antare nderi te ppu-se...

...in order to form a MORE PERFECT union;

Respekt per te gjithe Edhe per ta qe jemi ndeshur me "thika" Edhe per ata qe s'me flasin me goje....

Dmth vetem mua s'me paska gjuajtur Gjembi? smiley

Klesi, t'hensha zemren lozonjare, anipse te lenduar. smiley

P.S. Kush e gjen ca pune ben Bradi? smiley

Berber?... smiley

 

 

 

I shkon ,i shkon .smiley

Shih ,shih ..shyqyrr qe s'paskam qene mbreme ..smiley

Mendoj, qe nje pjese e peshqeve ne mungese te ujit dhe vapes se veres ,shfaqin shenja te larta te dehidratimit ...shohin halucinacione te shpeshta.smiley

sidomos meshkujt .smiley

 

Qenka bere kerdia mbreme ketu..... smiley

Art ,shpetuam nga ndonje profil psikologjik ,qe sigurisht qe s'do na pelqente,se nuk ka peshq goje embel ketu .....kur avullon uji ,kripa ngelet.smiley

Analize e thelle...Si filxhani i kafese... smiley

Une serisht mendoj se dikush ka ndotur akuarjumin....Duhet kontrrolluar ca cilesia e ujit..... smiley

provat kane kohe qe jane zhdukur ,s'kane lene gjurme .smiley

 

smiley

Je i sigurte ,qe vetem uji shkarkohet aty dhe nuk ka riciklim ?.smiley

Ndoshta vetem per peshqit e shkathet besoj... smiley

keta te turnit te trete jane perverse mi,me kshu punesh merren kur ne te pafajshmit fleme smiley

miremengjes o peshq. smiley

degjo ti ketu me siper? kujt i thua gojezeher? smiley

shllau! smiley

mua alboja me kenaqi fare per vete. bile ja kerkova vete profilin, qe ta dish. smiley sa kam qeshur o sa kam qeshur... smiley

PS: kofi? eniuan? smiley

emo se flas keshtu ne pergjithesi une ,bejne ca perjashtim.

Ty te mban me hater ai ,por jo mua .Mua do ma bente beter,se eshte shume maskilist .smiley

Kafen ma paske dhen me gjithe zemer .smiley

Shtriga ,kafen ma ben te mire ,por s'me sheh hic me sy .smiley

LaughingLaughingLaughingLaughingLaughing

I doli striptistja edhe Faik Konices ne Nu Jork... LaughingLaughingLaughing

seriozisht, duhet te iki tani se jam vone. LaughingLaughingLaughing

ciaoooooo...  mos u zini o maskarenj. Laughing

Ue! te zgerdhihet tjetri qe me sabah ,ne kete menyre ?!

Cfare endrre ke pare ,mo ?.smiley

 Ej...seriozisht ju te dy cojeni ne privat kete muhabet! E vdisni flirtin!

sa per te qene brenda temes,kete mendim ke per ne te dy ,ti ?.smiley

Nuk na shijon privatisht ,ketu se c'ka tjeter lezet.smileysmileysmiley

Jemi cik me te vjetren ,cdo gje e themi ne kolektiv .smiley

Po c'ke derman qe sekelldisesh? Une dhe ju urova mengjesin dhe kafe te gjetheve. C'ke mo xhan? Shume ne tension me dukesh, clirohu pak. smiley

 Qe ne 4 te mengjezit e kam ezauruar ate problem...per clirimin e kam fjalen smiley, jo ate te Shabanes, Clirim tensioni....

BTW s'ishte koment serioz, harroj ti fus keto dhembet jashte ndonjehere, ndoshta duhet ta bej si ty, ti fus nja 4 njehereshi mbase kapet moodi ashtu ....he smileysmileysmileysmiley

Per sa percelluese eshte venuska, te jap te drejte 100%! smiley
Nga ana tjeter,pranohen shakate si forme valute ne cdo kohe. Je valut. smileysmiley

Per sa percelluese eshte venuska, te jap te drejte 100%! smiley
Nga ana tjeter,pranohen shakate si forme valute ne cdo kohe. Je valut. smileysmiley

Mirmenjgjes zoto...

Eshte nje mundesi e mire te njohim njeri tjetrin.....

Une mund te kontriboj me ndonje skice profil per anetaret smiley

C na hape nepsin me ate Kapucinon se do iki dhe per pune tani... tre luge sheqer, mos harro......Ajo qe piva ishte filter smiley

 

Si ma gjete midene me ate kafe ,dhe me erdhe fiks ne ate qe do thoja per peshqit:

Me shijon kafja e mengjesit me peshqit,me japin ate qe me mungon,sasi cilesore smiley

love ya peshq

wow! .smiley

ndonje tjeter do te pyestesmileyo bakllavaja, s'te shijon me peshqit ?.smiley

ndersa ndonje tjeter do thoshte :Ho mi,paske pi noji kafe me shemen sot ? smiley

eh, .smiley llafet s'kane fund ,mos u habit kur te dali dikush dhe te te rekomandoj, te dalesh ne  privat me shemen .smiley

me and sheme ?!?!

mua me pelqen mexhilisi smiley

 

 Po ku ishe mbreme mi venuska,zoto e ndjeu shume mungesen tende,aq shume sa qe shkoi te flinte para ores 2 te nates.

smiley

Brad ,edhe ti ma ndjeve mungesen,se te iku nje dite pa me share.smiley

hudhe nji knej se po na pihet ....

ti fusim ene nji cinare...

meqe jemi tek peshqit. dhe se c'mendojme per sho-shoqin a per njeri-tjatrin une mendoj qe shumica jane peshq ....te vertete smiley peshq ...hesapi me nje fjale.... hapin gojen sikur marrin frymee, po hic nje m bejne :-D :-D :-D

une peshqit i kam fiksim, sidomos ca qe nderrojne nick-un here pas here si fjala vjen politics show ose ka dhe ca qe nderrojne nick-un brenda te njejtit shkrim, njehere futen me nje nick dhe jane kunder njehere futen me nje nick tjeter dhe jane pro, ose nderrojne tre-kater nick dhe shkruajne "shume mire e ka thene filani". Filani jane prape ata vete smiley

wow! ndodhin kesisoj gjerash ketu ? po ti nga i dallon ?

Duhet te tregohemi te kujdeshem nga provokimet ne privat,atehere .smiley

patjeter, ne privat dhe ne publik, sidomos kur jeni gra t'martume smiley

ti me siguri do kesh disa emra ketu ,se dike shume gjera .smiley

une vete, dy, swed (qe i harrova passwordin) dhe swed1 smiley

fish-1.jpg

smiley          smiley            smiley              Gjeni ndryshimin ..

someone cluster bomb this stupid topic.

for the sake of those who sacrificed their lives.. so we can have.. so we can have all this..

dhe meqe jemi te opinionet na sillni pak me shume letersi se shijon me shume tani ne vere smiley

@Emigranti,me pelqejne poezite e tua

une peshqit i kam fiksim, sidomos ca qe nderrojne nick-un here pas here si fjala vjen politics show ose ka dhe ca qe nderrojne nick-un brenda te njejtit shkrim, njehere futen me nje nick dhe jane kunder njehere futen me nje nick tjeter dhe jane pro, ose nderrojne tre-kater nick dhe shkruajne "shume mire e ka thene filani". Filani jane prape ata vete Smile

smiley

Jam i sigurt se politics show do te ishte i afte ta bente kete.

  prandaj dun me njef njoni tjetrin, kesaj i thone, me vesh rrobat e policit te shikohesh ne pasqyre, dhe ti thuash hotelierit, "ti paske cu policin, pse me zgjove mu?"  smiley

shkurtimisht disa prototipa; klesidra lunatike, endrimtare e pashprese. Albanoid paranoidi, ne fakt narcizist e hedonist. Ruzhdija, rrezaton sex ne cdo fjale, e etur. Bradi, capacul e cerr pa karakter. Me nje fjale jane mese normale..

 Rrofsh qe me vure mes klesidres dhe Ruzhdijes smiley

I ke gjetur te dyja per mua, pavarsisht se ndoshta s'ke arritur te kuptosh pse jam 1 dhe 2 smiley

"Ruzhdija, rrezaton sex ne cdo fjale"

hahaha ...me te vertete kete pershtypje te jep kur e lexon. smiley

me doli emri ne rreshotre.. ptu..

e kthyt ne albforum2.. out..

 Kush ke qene ne AF ti? smiley

Ti dihesh kush ke qene, ndersa une jo, se skam qene hic smiley

 

Paskam shpetuar paq. Kisha pershtypjen qe do me ish bere gjyqi tashme dhe do gjeja ndonje litar te bere lak. Jam i zhgenjyer kur mendoj qe e keni bere per te kursyer litarin. smiley

Epo, krize ekonomike... smiley

Filluan dhe shuplakat me duket....... smiley

 

.

ne pergjithesi, kto nga Italia jan shum te vobekt...

 Shume te mire jeni, ju paçim me kimet!!

ju mire qe doni te pershkruani te tjeret, por as nuk dini si ta beni.

 

fut emrin ktu kush do t'i jap mendimin tim per te. po nuk pata do them 'nuk di per ty'.

diku midis 23-24 vjece, ke mbaruar shkollen per media, ose dicka e tille, edhe tani punon per nanje kompani telekomunikacioni, ose ndoshta media.

e dobet, pothuajse anoreksike, jo sepse ke probleme psikike por sepse perhere haron te hash.. vetem kur te terheqin ne tavoline per te ngrene.. kshtu ke qene qe e vogel.. vetem akulloret te pelqenin. tani u rrite por asgje nuk ndryshoi ne kete aspekt, akulloret vetem te pelqejne.

te pelqejne thashethemet e te tjereve, mgjths ke pak per te kontribuar nga te tuat sepse je person me privat se te tjeret. nuk ankohesh asnje here, as per bosin as per partnerin.. kjo e irriton pak partnerin dhe ankohet qe s'ankohesh. ke bezdi shume pak gjera, dhe mban nje buzqeshje pothuajse konstante gjate gjithe dites pak a shume si kjo me siper. dushin e do pervelues. nuk je e sigurte nese do femi ose jo, te pakten per momentin.

twin-o, a ma shef dhe mu iher filxhanin se sapo e ktheva smiley

nuk e di per cfare ke mbaruar,por  paske harxhu leke kot dhe paske  shku dem,per nje cik fallxhor .smiley

Hahaha, ne fakt me lart une qesha jo qe te me vihej emri ne listen e kerkesave, por me ate qe kishe shkruar, gjithsesi tani qe lexova mendimin tend per mua po qesh akoma me shume se nuk e imagjinoj dot veten qe te jem as sado pak afer pershkrimit tend smiley

me fal por une nuk e di si e imagjinon ti veten.. smiley

Ishte menyre e te thenurit qe ia ke fut kot fare, por s'ka problem se ia vlejti vetem per te qeshuren qe shkaktoi smiley

ok ok.. nuk ke pse prononcohesh ne kete menyre.. po ste pelqeu sherbimi plotso flete-ankesen mos bertit para tgjitheve.

Cudi, se une e shkruajta me qe nje qetesi te papare pa asnje tonalitet zeri te ngritur smiley

 

Magnum eshte topolake fytyr rrumbullake dhe ekonomiste. Ndoshta punon ne ndonje banke, me projekte a asistente drejtori. Diku afer te 30-tave. I pelqen te vishet sportive. Shpesh e suprimuar, gjen ngushellim vetem tek ushqimi. E pasigurte ne vetvete shpesh e gjen veten te ndervarur nga reagimi te tjereve..

Ou?  smiley

Mos e merr per kapital, se falle po shtijme. Ben vaki edhe nuk dalin..

sigurisht qe nuk e marr per kapital... po nga te gjitha nje gje me beri me shume pershtypje... ate pasigurine ne vetvete nga e gjete?  

nuk e gjeti gjekundi e hodhi si prove, por ti e konfirmove me kete pyetjen.. smiley

ncuq nuk e konfirmova... "nga e gjete" dmth nga e shpike?

 

So true! smiley

edhe une taze e keshe pire kahvene smiley

ma shih nanjeher smiley

smiley

per ty skam mendim se ke a s'ke 2 jave qe je regjistruar.

Pa he njehere....

nuk te njoh se je e re, por kam pershtypjen se se shpejti do kesh restorantin tend me guzhine mesdhetare.. smiley

Vertete paske intuite telepatike smiley

me duket se i hapa pune vetes..

sweed e mroklla jane i njejti tip. swed eshte 32 vjec, mroklla 31.. vijne nga familje te urta dhe te zgjuara. me shije te holla dhe qe din te shijojne jeten. kta te dy mund te ndryshojne nick-e me nj-tj edhe s'ke per ta kuptuar. te dy s'kan qejf te mburren dhe as i pelqejn mburravecet, mgjths s'do ja thoshin kurre kete. swed pelqen formula, kurse mroklles jo dhe aq. po pate sherr mer ne tel swed, sepse sado qe s'eshte sherxhi, di si te perdor cekicin, kurse mroklla s'eshte i sigurte se cfare duhet te bej tamam kur e gjen veten ne sherr. te dy kane impressive IQs.

twino, me gjithe kto llafe t'mira hajde t'them dot un "ja ke fut kot" smiley I modh je

smiley

nuk ishte qellimi im te shkruaj llafe te mira... aq me teper per meshkuj. haha

 megjithse sme ke qejf kete temen time...do me thuash dhe mua si jam.....dmth me lexo pakez filxhanin

hahahah

nuk kam kohe klesidre.. mgjth dy fjale shopejt e shpejt.

je eksentrike, qe eshte shume terheqese. gjithashtu te ben te paparashikueshme. e ke veshtire te shohesh veten si pjese grupi. i mer njerezit shume here me pak ne tel se sa te marin ata ty, dhe je ne pergjithesi tip i pavarur, mgjths shoqet e tua perhere te thon se u mungon. te pelqejne lulet dhe jeshillleku, por duke qene se del jashte ralle mban lule ne dhome, si edhe kur del i kushton me teper vemendje veshjes se makijazhit. preferon te jesh vetem se ne cift.

 

sa per ty Finis.. te pelqen vemendja mgjths s'te pelqen ideja e ksaj. je goce e vetme, ose me diference te madhe vitesh nga tjetri ose te tjeret. fizikisht je simpatike, dhe e dobet dhe te pelqejne fustanet. thirja jote eshte te behesh mesuese. me duket se ke nje ose dy lepuj dhe ske ende femi. te pelqen te ecesh zbathur neper shpi edhe jashte ne kopesht. te pelqen vera, dhe nanje here fillon pi sa kthehesh nga puna deri ne darke.

Hahahaha, mire! Pese nga tete ne nje total x, per ato per te cilat jam e vetendergjegjshme.

Flm per vemendjen dhe kohen e shpenzuar smiley . Siç e sheh ke gjetur ne shtepi ate qe i pelqen vemendja. Tjetra ka dale u bene nja kater-pese dite dhe s'po me kthehet akoma.

p.s. Nje nga dy te tute duhet te jete mjaft i ndrojtur dhe e shpinin ne kopsht te mbeshtjelle me nje shall me kutia te medha blu-te bardhe dhe te kuqe.

vetem shalli me kujtohet.. ngjyren spo ta them sepse jam i sigurte se e di already ti. kutite si mbaj mend se me mbeshtillnin si mumje kshtu qe nuk i shihja dot kutite. smiley

 njihemi ne gje????!!!! smiley

ta ngjis une motra

http://coopecol.unblog.fr/files/2010/02/pardon.jpg

smiley

T'urdherofshin nuset e djeme... smiley

Jo po gjeloshi... Djemve, o populi velau arvaniti smiley

Finally a sunny day. Breathing and inhaling... Weird to see. Taking a picture.

Paskeni qene te mbaruar te gjithe per sikolloge, o vlla....

Po na beni me kamplekse... Te pakten, te dinim te shikonim filxhanin... smiley

Twin, po ti e ke shpesh kete zakonin e tmerrshem per ta futur dynjane ne tundim?

shum tem e bukur!

Ke marr mungesa tek kjo teme.. prandaj hidh ndonje llaf me shume per peshqit.. si te duken keshtu virtualisht?.. smiley

hajde te menduar hajde... e vdiqe fare emo. ja ki xii jeten keet moo.

Po olsib nga behet? U zhduk qekur i doli emri tek "shkrimi" i Pjerit smiley

ja ndjen shume mungesen?

Shume. E ndjej qe edhe ti ja ndjen mungesen por te vjen turp t'a thuash hapurazi ketu. S'ka gje, eshte e kuptueshme. Ndoshta edhe ndonje tjetri i ben pershtypje qe mund t'i kete mbetur hatri nga pershkrimi qe i ishte bere tek ato kujtimet e Pjerit.

mos u merzit gjembi!
Olsi do te kthehet serisht...kur te sjellim lirine!

Lirine nuk e solla une. Ate e gjeta midis jush. smiley

ka ndrru gazep me? boji nji gisht leter n'privat gjembit dhe qetsoje te shkreten se e ke bo me zemer

gjembi eshte nje "ajo"?! :O Sa problem e kam me dallu sekset.

Ciao gjembi! smiley

 Ore thashethemexhinj, lereni Olsin rehat dhe mos i jepni alibi atij robit se ujku mjegull do! 

gjemb une jam olsib. Mos e degjo Anen. smiley

molto spiritoso

 Sognatelo! smiley

 

He mo se na plaset koken me kete olsib, olsib... Sikur ca ishte...

Ca kam une me pak se ai?! smiley

 Uhhhuuuu, vite drite larg! 

publiku eshte i interesum me dit detaje.
Right gjembi?

Jam cun seksi. Murator. Nga Rrushbulli.

Ca paska Olsi me shume se une?! smiley

Ti ke me shume spirit se ai smiley

Pikerisht!

Pershendetje olsib smiley

Kush je ti? Pershendetje!

Magnum, si gjithmone smiley

Do jete me pushime se s'ma do mendja qe te kete bojkotu peshkun prej pjerit. Ose ose, eshte acaru aq shume sa ka vajt n'belgjik edhe i ka fut sacmen pjerit (i cili gjithashtu nuk eshte pare kohet e fundit) dhe ka ra mrena smiley

Ose ose, eshte acaru aq shume sa ka vajt n'belgjik edhe i ka fut sacmen pjerit (i cili gjithashtu nuk eshte pare kohet e fundit) dhe ka ra mrena Big Grin

Ka shume gjasa qe te jete kjo. smiley

Pjer eshte duke lobuar  per "Bikschoten, fshati ne humbje"...

Thone qe ka filluar pune si doganier ne Kakavie.

eshte pa net me duket....po shshshshsshsh mos thoni qe ua thashe une

you are so normal. Big GrinBig GrinBig Grin

 

ah, se po mendoja...  ka dhe keshtu peshqish:

 

me emra ,qe ta marrim vesh dhe ne kush jane .smiley

Ta kapi syri ket foton apo po e mendoje pa e pare?.. smiley

E dine vete ata.
Pa e pare. Ekstendid riserç.

ideja eshte per peshq prehistorike?

se kur sheh shume ``ice age`` kjo te vjen ndermend smiley

Kjo tema qenka to come back home smiley

Mua me pelqejne poezite e fh, shkinaksit & jerut, proza e emos, fotografite e enit, perkthimet e anes e finit, pasimet sol-trop, pasioni i xhibit per ruzhdijen, sarkazma e twinit, qetesia e swedit, perkushtimi i zotrulesit e humori i te gjitheve...

uot.ar.ju.tokin.ebaut?

perkushtimi im?

une qenkam ai qe shkruaka me shume ketu, dmth... me llafazani. brpbrpghrr smiley

cudi me vjen, se kur ja fus gjume une, te profili ende kam nja 84 komente per te shitur dhe falur te te dashurit e mi qe m'i shpallin abuzive here pas here. smiley - dhe une me 90 komente e gjej gjithmone profilin kur hyj!!! smiley

e mo mire... te pakten s'me ke quajtur "idjot" ne gjuhe te huaj. (yournick) smiley

Qyqja cuno, pse te te quaj idiot una... ti shkruan ne cdo teme, shkruan per cdo gje, s'ja perton asnjeriu.. kshu mu duk.  

Nga ana tjeter, mu duk siper po kerkoje pak 'recognition' dhe ta dhashe, c'te keqe ka... smiley

 

 

Hej, Gloksa, si je, e dashur? U bere firar dhe ti! smiley

Humba thuaj Ana, do degjohemi kur te kthehem nga kurbetismiley oda duhet ta kete akoma rakine e mire

Eh, kemi nje vend te ri, qe do te te pelqeje edhe me shume, e do te te shijoje vera sa me s'ka.... smiley

recognition? mee-he??? here? smiley

me thene te drejten mendimi ekziston vetem ne momentin qe u lexoj noj koment dhe dukeqene se nuk jam aq e ngjitme ne ppu ata pak ppuista qe njof i kam xhan dhe i dua shum ne real life more than ne virtual one nejse kshu pra

T'ka hum presja, po deshe te shes une ca me cmim shumice smiley

nuk kam koh er presje or ti ene ne blog u lodha tuj shkrujt papers smiley nejse per ty kam menim t mir po maji presjet per vete smiley

Ore presjet do i marresh si ceco ti, me mendimin bo ca t'dush masnej smiley

nji fjal kam ZDU smiley

Si t'dush,,,,,,,,,,,,,,,,,, mu m'lusin,,,,,,, ka plot peshq qe jane short of 250 presje n'dite smiley

Plasen presjet dhe ketej...

edhe per ty kam sinqerisht menim te mir me pelqen menyra kaq sintetike te te koentuarit qe ke jo si disa qe bejn qarcaf smiley

Me falni qe futem ne mes te pilafit, por me lejoni te them qe edhe une kam nje mendim shume te mire per ju Alidea. smiley

 ore po sa llapaqene qe qekeni bo, kur vjen llafja me fol per te tjeter xhonem.....??? Po pse nuk flisni per veten ihere.....me na tregu sa vleni ju vete ne kanarin tuj....... papapapapa, ç'i bokeni tjetrit ju, sa t'ju leshojne litarin....papapapapa ...!!!!!!!!!

 Ne kanarin tone? Ca te them, im ate me thote gjithnje "ngele gjithe jeten sa nje thes cimento!" smiley

mu olsib-i me duket si nje bebelino me besim te madh tek vetvetja. Do jete i zgjuari i mamit...?

Pak a shume i je afruar. E kam shume veshtire qe te rritem dhe jam tip i llastuar, me duhet ta pranoj. Very good noshkaido!

Po une a e gjeta per ty qe je "katnar i penduar"? Kisha parasysh ate diskutimin tone per lounge bar dhe ristorante ne Albania...

Isha nje jave per pune ne nje kryeqytet te evropes qendrore ... tu knoqte shpirti, sikur ishe me nai zone te mire te Londres apo NY. Ik tashti ha nai paidhaqe deleje

o noshk nga je ti?

? n'tejron kum pas nejt

ok, kisha nje si ndjenje se ishe dikush tjeter. similar approach, por ky eshte me i cmendur, in the good sense.

vallai, ca me thon, po per kto po nuk pive raki e zhyte gishtat ne dhjam zgare, nuk je dashamir i atdheut

Po nuk eshte kjo "the point". Gjithsesi... puna jote.

Mendoj se Finisterres i mungon Montale.

e anulova smiley kush e lexoi e lexoi !

Qenka bere tema si rorschach test, po me shume si ky varianti, dhe si ky tjetri. smiley

Every 15 thousand years or so, we have an ice age. And this depends only on solar cycle (maximum-minimum)...bu not on the tilt of the planet. We happen to be in a stage that we're just coming out of one such age and goiing towards a solar maximum at its peak just a couple of thousand years ahead.
Why is it still freezing in here then? smiley

Ma perkthe pak kete ,se me intereson ta di .smiley

gati cdo 15 mije vjet kemi epoke akullnajash. dhe kjo varet vetem ne ciklin diellor... jo ne pjerresine e boshtit te planetit. per momentin sapo kemi dale nga nje epoke e tille dhe po shkojme drejt nje maksimumi diellor qe kulmon thjesht pas njady mijevjecaresh.

pse o hala kaq ngrice ktuna mer jahu! smiley

Faleminderit .smiley

Ketu shkaqet e akullzimeve ,nuk jane astronomike ,por "peshkore",dmth varen nga temperamenti i peshqeve

Ketu cdo dite shperthejne "vullkane" dhe shkencetaret thone qe pas shperthimeve te fuqishme te tyre ,temperaturat ulen ,dhe ketu duke qene se ka shperthime te vazhdueshme ,pasohet nga nje periudhe akullzimi  peshkor .smiley

te lutem.

e dine vete ata qe rrezatojne ngrice. smiley

po ti permend nja dy emra ,se ben vaki qe nuk e dine te shkretet ,madje ben vaki te jem dhe une dhe se di qe jam.smiley

unda* congelat.

Sa gjate qe i rre ,thoshe thjesht Venusi.smiley

ku eshte gjate ajo?

Me nenkuptim,do thosha nisur nga fjala "unda" ,formacione gjeologjike qe gjenden ne Venus .Apo eshte rastesi smiley

jo.

Per fallxhoret e PPU-se .smiley

Kafeja është e zezë si djalli ,

e ngrohtë si ferri ,

e pastër si engjëlli

dhe e ëmbël si dashuria.smiley

Te dish si te pish kafene! smiley

Tek metoda e vrojtimit të fatit përmes filxhanit të kafesë, si parakushte themelore janë:

Prite kur te hapi ndonjeri teme te re :Kush deshiron t'ja shikoj filxhanin e kafese,bujrum .smiley

PS:ajo do jete tema me e postuar.smiley

PS2smileyi s'ma pa njeri mua filxhanin .smiley

Rrofsh per linkun me siper, tani do bej karriere ne filxhan, se gjer me sot shifja (ja fusja kot) Big Grin dhe me besonin tani do shof me mire se po lexoj materialin me siper.. smiley kam per tu bere e pasur se ketu ku jam une i besojne shume ca si puna jone .. smiley

Komenti i 300 tek kjo teme .. mbylleni tani se lat nam smiley

Shume dakort me parafolesen smiley

Gje nje koment ! Laughing

 

April fool: The March fool with another month added to his folly.

 Ne pranvere ndodhin te gjitha budallalleqet... smiley

Spring fool: The winter fool with flowers added to her folly smiley

smiley

thats kinda cute

Per keta qe na ushqejne dhe per dite fundjave me zymtira dhe politikira kisha ca teorira, po me mire po e mbaj, dmth s'po e bej cicin. smiley

P.S. Keni bere plazh sivjet apo akoma lesh?

per inat te armikut, i kam lujt fene, jam la ne te pakten 4 detra/oqeane and the best is still to come smiley

 3 here m'ka ra lekura

smiley

jam la ne te pakten 4 detra/oqeane and the best is still to come

:O

Tushe, vertet je lare ne kaq shume detra dhe oqeane apo je duke overcompensating for the lack of sexual excitement kete behar? smiley

Good for you, on the larje ne shume oqinae. smiley

po jam la pra, pikerisht per te kompensu gjonat e tjera smiley

ska nai turp ktu

pse e bon big deal smiley

I feel u Tushe, si tha ai qe na i dinte hallet, anes ditetit te pa*** smiley

smiley

O po beni qef juve andej, dhe pastaj vini ankoheni ketu tek Peshku qe Shqiperia eshte si Tunizia. smiley

 

 

twini - çun king smiley

smiley

si puna jote.. smiley

nuk rri mire kjo twino...2 cuna qe i bejne komplimente nj-tj...le vend per keqkuptime

Jemi shoqeri e hapur dhe demokratike bredharaku. Apo mos je edhe ti nga Lezha?

jam goc' smiley

Interesant ky publikimi i MITRE Massachusetts. Ne baze te shkrimeve ne Twitter keto jane ne gjedje(mundesia 75%) qe te dallojn nese shkruesi eshte mashkull apo femer.

Ja dhe linku i pdf:

http://www.mitre.org/work/tech_papers/20...

P.S: Sipas ketyre ato qe perdornin me shume smileys dhe "haha" ishin femrat.


 I njejti publikim thekson se gabimet gramatikore dhe drejtshkrimore gjenden me shpesh ne postime te bera nga meshkuj. 

P.s. Cfare do te thote "gjedje" smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).